کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

نام کتاب: خلاصه کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

نویسنده: دکتر دیوید لیبرمن

تعداد صفحات: 28

خلاصه شده توسط: استاد علی پیشدار

دسترسی: محتوای کامل خلاصه کتاب روش های جذب و متقاعدکردن دیگران، را می توانید برای دریافت به پایین صفحه مراجعه فرمایید.

کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

کتاب روش های جذب و متقاعد کردن دیگران

1

   هركس را به خودتان علاقمند سازيد

متقاعد کردن –

تا جايي كه مي توانيد در كنار فرد مورد نظر خود به سر بريد زيرا نزديكي سبب ازدياد علاقه مي­گردد نه تنفر.

سعي كنيد هنگامي با وي صحبت كنيد كه وضعيت و روحيه ­اي مناسب برخوردار باشد تا قانون پيوند تحقق يابد. درباره علايق يا تجارب مشترك صحبت نماييد و سعي كنيد بيشتر گوش فرا دهيد و كمتر صحبت كنيد.

جهت تحقق قانون علاقه متقابل، اگر به دليلي او را تحسين مي­كنيد و به وي احترام مي­گذاريد اطمينان حاصل نماييد كه او را نسبت به اين امر آگاه سازيد.

از او بخواهيد كه لطف كوچكي در حقتان انجام دهد ، اما مطمئن باشيد كه اجبار در كار نباشد. اين موضوع سبب مي شود كه به طور ناخودآگاه بيشتر به شما علاقمند گردد.

با تقليداز حركات، آهنگ صحبت و الگوهاي آوايي وي، خود را با او هماهنگ ساخته و يك پل رواني به وجود آوريد.

همه ما به سوي افرادي كه داراي اعتماد نفس مي باشند گرايش داريم. اعتماد بنفس خود را با حدي نگرفتن بيش از حد خود نشان دهيد.

سعي كنيد در وي،احساس خوبي رانسبت به خودش ايجاد نماييد.

طرز فكري مثبت داشته باشيد. همه ما به اشخاصي كه پرشور و سرزنده هستند و از زندگي خود خوشنود مي باشند تمايل داريم.

2

 در نظر هر كس به طوري وصف ناپذير جذاب جلوه نماييد

متقاعد کردن –

سعي كنيد زماني با محبوب خود ملاقات كنيد كه احساساتش به شدت بر انگيخته شده باشد.

جوان به نظر رسيدن، جذابيت را افزايش مي دهد. ژست و حركات و طرز راه رفتن شما تا حد زيادي بر جواني شما دلالت دارد.

تنها با خيره شدن در چشمان يك شخص مي­توان حس عاشقي را در وي بيدار ساخت. هنگام گفتگو با فرد مورد علاقه خود مستقيماً در چشمانش نگاه كنيد.

هنگامي كه از اعتماد بنفس كمتري برخورداريم ديگران را جذاب­تر مي­پنداريم. هنگامي با محبوب خود قرار ملاقات بگذاريد كه به علتي از اعتماد بنفس كمتري برخوردار مي­باشد تا در نظر وي جذاب­تر وي جذاب­تر جلوه نماييد.

زماني كه فرد مزبور به شما علاقمند گرديد به وي گوشزد نماييد كه مجذوب وي گرديده­ايد تا بدين ترتيب جذابيت شما در نظرش بيشتر شود.

3

متقاعد کردن – چگونه در اولين برخورد، تأثيري عميق از خود بر جاي گذاريم

متقاعد کردن –

لبخند بزنيد! لبخند بيانگر چهار خصلت پسنديده است: اعتماد بنفس ، خوشحالي، اشتياق و از همه مهم تر پذيرش.

از تأثير اولويت بهره گيريد و لحظات اوليه ملاقات ( پنج دقيقه اول يا چيزي در همين حدود) را به بهترين نحو آغاز نماييد تا بقيه گفتگوي شما از اين فيلتر بگذرد و بدين وسيله تأثيري عميق از خود بر جاي گذاريد.

پديده روانشناسي « زمينه سازي و حضور» به طور چشمگيري در تأثيرگذاري اولين ملاقات ما نقش دارد. پس پيش از ملاقات به طور نامحسوس زمينه را آماده سازيد.

4

در كليه روابط بلافاصله برتري خود را اثبات كنيد

متقاعد کردن –

انسان تمايل به آنچه دارد كه نمي ­تواند به دست آورد و براي آن چه كه به سختي به دست مي­ آورد ارزش بيشتري قائل است. اگر كسي شما را به سادگي به دست آورد به سادگي نيز رها خواهد كرد.

اگر زندگي نامتعادلي داشته باشد، تصوري نامناسب از رابطه خواهيد داشت. تعادل، يك دورنما در اختيار شما قرار مي ­دهد و شما به واسطه داشتن دورنما قادر خواهيد بود در روابط خود تصميمات بهتري اتخاذ نماييد.

هنگامي كه همه جوانب ترديد از ميان رود در نظر فرد عادي مي شويد. با ايجاد ترديد و شبهه، به سرعت اشتياق را در او بيدار سازيد.

5

در نظر همه مردم مانند جواهر بدرخشيد

قيمت و ميزان دست يابي دو عامل عمده روان­شناسي هستند كه تعيين­گر ارزش هر چيز يا هر شخص مي­باشند. طرز استفاده از اين دو عامل به طور قابل توجهي ارزش هر كس يا هر چيزي را در نظر ما كم يا زياد مي­كند.

6

چگونه تحت هر شرايطي خونسرد و داراي اعتماد بنفس به نظر آييم

·         تأثير فيزيولوژيكي و با اهميت ميزان قند خون را سرسري نگيريد . با اجتناب از خوردن مواد قندي و كربوهيدرات­هاي خالص، از پيدايش واكنش جنگ و گريز اجتناب نماييد.

 •        لبخند بزنيد. تحقيقات ثابت كرده­ اند كه تنها عمل لبخند زدن شما را آرام كرده و حقيقتاً احساس راحتي و آسايش را در شما به وجود مي­آورد.
 •      شمرده و عميق نفس بكشيد. هنگامي كه عصبي مي­ شويم عادت داريم نفس­ خود را در سينه حبس كنيم . تنفس عميق و منظم ، بلافاصله سيستم اعصاب مركزي را آرام كرده و در نتيجه اعصاب شما را آرام مي ­سازد.  
 •      براي كاهش استرس و تنش در بلند مدت، از تمرينات يوگا استفاده كنيد. سيستم اعصاب مركزي از مغز و نخاع تشكيل شده، بنابراين چنانچه بدن شما از نرمي و راحتي برخوردار نباشند، دستيابي به آرامش كامل ذهني، امري محال است. 

7

تست شش ستاره جهت محك زدن يك دوست صميمي و يك رنگ

اگر فرد مورد نظر شما، چهار يا بيش از چهار مورد از تست شش ستاره فوق را با موفقيت سپري كرد، احتمالاً دوست خوبي است و مي­توانيد روي او حساب كنيد. اگر در سه مورد يا كمتر ، امتياز كسب كرد به احتمال زياد بايد در دوستي خود با وي دقت بيشتري داشته باشيد يا با او در اين­باره گفتگو كنيد. اگر هر كسي در زندگي خود مشغله زيادي داشته باشد به طور ناخودآگاه آشفته و بي­تفاوت خواهد شد . بنابراين بهترين راه اين است كه براي سنجش دوست خود از طريق تست شش ستاره تنها به يك دوره بيست و چهار ساعته اكتفا نكنيد و يك محدوده زماني بيشتري براي آن در نظر بگيريد. 

8

چگونه با یک پرسش ساده به بهانه ها و اظهارات دروغین اشخاص پی ببریم

بهره گیری از تکنیک معما، به راحتی می توانید یک موضوع را عنوان کرده و مشاهده کنید که فرد چه واکنشی در برابر آن بروز می­دهد. اطمینان حاصل نمایید که موضوعی که عنوان می­کنید (برای مثال ، دقیقاً مرتبط با محلی باشد که وی در آن حضور داشته) تا بتوانید به حقیقت داستان وی پی ببرید . همچنین موضوعی که عنوان می­کنید باید حتماً محتمل، اما غیر واقعی باشد. سپس بنشینید و ببینید که آیا بلافاصله و بی­درنگ به پرسشتان پاسخ صحیح می­دهد؟ در صورتی که دچار تردید شد، می­توانید اطمینان حاصل نمایید که دروغ می­گوید.

9

چگونه تشخیص دهیم که فردی قصد فریب دادن ما را دارد

به طور منطقی و واقع بینانه سخنان وی را بشنوید و دقت کنید که چه پیامی از آن برداشت می­شود. شتابزده و از روی احساسات عمل نکنید. مواردی که در بالا عنوان شد با برانگیختن احساساتتان بر روی حقایق سرپوش می­گذارند و شما را از تصمیم­گیری صحیح بر حذر می­دارند. علاوه بر سخنان ، به سخنران نیز توجه داشته باشید و اگر سخنان وی به ترفندهای فوق شباهت داشت، تأمیل کنید و واقع بینانه حقایق را بررسی کنید تا بدین ترتیب به یک عروسک خیمه شب بازی در دست شیادان مبدل نشوید.

10

چگونه متوجه شویم فردی بلوف می زند

با توجه به اینکه شخصی چگونه سعی دارد خود را عنوان و مطرح کند بلافاصله می­توانید بلوف زدن وی را برملا سازید. کسی که بلوف می­زند همیشه به منظور ایجاد یک تصور غلط و تصور ساختگی از خویش،‌ به طور محسوس و آشکاری غلو و مبالغه می کند.

11

چگونه به باطن اشخاص پی ببریم

با مطرح کردن یک پرسش،‌بدون اینکه فرد را به چیزی متهم کنید ، تنها اشاره ای بر موضوع داشته باشید . سپس با سنجیدن پاسخ وی به راحتی می­توانید پی ببرید که آیا او چیزی را از شما پنهان می­ کند یا خیر. این یک تست روانشناسی سریع و مؤثر است!

12

چگونه هرکس را بر آن داریم که نظر واقعی خود را بیان کند

اگر کسی علاقه و نظر مساعد خود را نسبت به یک ایده­، شخص یا چیزی ابراز نمود تنها از وی بپرسید که به نظر او چگونه می ­توان آن را بهتر و کامل­تر نمود.

13

چگونه سبب شویم هرفرد تحت هر شرایطی به سرعت تصمیم گرفته و وارد عمل شود

·         با محدود ساختن گزینه ­های فرد، از تأمل و تعمق بیش از حد وی در تصمیم­ گیری جلوگیری نمایید. گزینه ­های کمتر سبب خواهند شد که وی راحت­تر و سریع­تر تصمیم گرفته و پس از آن نیز تصمیم خود را عوض نکند.

·         برای انجام عمل،‌ سر رسید و مهلت تعیین کنید. مهلت تعیین کردن موجب می­شود که حداکثر استفاده را از وقت تعیین شده ببریم و فعالیت بیشتری از خود نشان دهیم.

·         هنگتمی که قدم کوچکی در جهتی بر می ­داریم تمایل می ­یابیم که آن را دنبال کرده و به خواسته­ های بزرگتر در این راه تن در دهیم. پس ابتدا با یک درخواست کوچکتر فرد را وارد عمل کرده و قانون تداوم (نیوتن) را به خدمت بگیرید.

·         با به کارگیری سخنان و حرکات خود از قانون توقع استفاده کنید.

این قسمتی از متن خلاصه کتاب «روش های جذب و متقاعدکردن دیگران»، است. برای دریافت متن کامل خلاصه کتاب «روش های جذب و متقاعدکردن دیگران»، لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمایید.

جهت دریافت

اشتراک این صفحه

4 دیدگاه ها

 1. تقی پور گفت:

  سلام وقتتون بخیر -تعریف این کتاب و خیلی شنیدم اما هنوز موفق به مطالعه ان نشدم

 2. سلام
  وقتتون بخیر
  قسمت فرم ایراد داره من نمی تونم ثبت‌نام کنم
  با تشکر از وبسایت خوبتون

  • علی پیشدار گفت:

   درود فراوان. لطفا بفرمایید دقیقاْ کدوم فرم ایراد داره تا سریعاْ موضوع مورد بررسی قرار گیرد؟ سپاس از توجه و علاقه مندی تون.

  • علی پیشدار گفت:

   با سلام.
   لطفا پوشه اسپم خود را کنترل فرمایید. شاد و سربلند باشین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *