بازخورد ارائه سخنرانی - استاد علی پیشدار

بازخورد ارائه سخنرانی - استاد علی پیشدار

چگونه از اجرای سخنرانی خودمان بازخورد بگیریم و محتوا و ارائه سخنرانی خود را اصلاح نماییم؟

چگونه بازخورد بگیریم؟ چگونه محتوا و اجرا را اصلاح کنیم؟

بازخورد گرفتن عینی در هر تمرینی که انجام می دهید می تواند فوق العاده ارزشمند باشد. به شرط آنکه صادقانه ، دقیق و سازنده باشد. تمرین سخنرانی نیز شامل این موضوع مهم و اساسی است. از بازخورد ارائه سخنرانی که از تمرین های خود دریافت می کنید، استقبال کنید. علاقمند و مایل باشید که رویکردتان را تعدیل کنید. جهت بازخورد گرفتن یا فیدبک از اجرای تمرینی سخنرانی خود، می توانید از خودتان فیلم برداری نمایید. به همراه یک دوست از اجرای سخنرانی خود فیلم بگیرید و  آنرا مشاهده نمایید. بهتر است کسی را انتخاب کنید که به موضوع و مقوله سخنرانی آشنا باشد. عالی تر اینکه شخص مورد نظر در این زمینه تجربه و تخصص نیز داشته باشد.

در خصوص محتوا و اجرا از دوستتان نظر بخواهید تا بتوانید روی تغییراتی که لازم است تصمیم درست بگیرید. شاید نظرات دوستانتان ممکن است شما را ناراحت کند و آنرا به عنوان انتقاد در نظر داشته باشید. اگر چنین  افکاری در ذهن دارید، بدانید که سخت در اشتباه هستید. بهترین سخنرانان کسانی هستند که بیشترین و شدیدترین انتقادها را تحمل می کنند. آنها این انتقادات را پذیرفته و در صدد اصلاح و رفع آن ها بر می آیند. نظرات و انتقادات دیگران سکوی پرتاب شما به سمت پیشرفت می باشد. در آینده به خاطر این انتقادها بسیار خوشحال خواهید بود.

فرم نظر سنجی جهت بازخورد ارائه سخنرانی

فرم نظرسنجی نیز به شما کمک می کند که بازخورد لازم را از محتوی و ارائه سخنرانی خود داشته باشید. چند نفر از دوستان را که احتمالاً نمی توانند یا نمی خواهند به صورت مستقیم نظرشان را در خصوص ارائه سخنرانی شما مطرح نمایند را دعوت نمایید تا اجرای سخنرانی تان را مشاهده نمایند. فرم های نظرسنجی که در نظر گرفته اید و موارد مورد نیاز را در آن گنجانده اید، در اختیار آن ها قرار دهید تا بدون نام، نظرشان را بنویسند. در این صورت شما نیز اگر تاب تحمل شنیدن انتقادات را ندارید با این فرم نظرسنجی به خودتان کمک شایانی می کنید. همانظور که در بالا اشاره شد خیال دوستانی را که در بیان احساسات و نظراتشان در خصوص ارایه سخنرانی شما مشکل دارند نیز راحت خواهد شد.

در هنگام اصلاح سخنرانی می توانید در ابتدا به سراغ محتوا و بعد به سراغ سبک و اجرای سخنرانی بروید. هر تمرین را به عنوان یک آزمایش در نظر بگیرید. اگر صدای یکنواختی دارید با تأکید بر روی کلمات کلیدی و اضافه کردن مکث برای ایجاد تنوع اقدام کنید.

اگر زیاد حرکت می کنید و تکان می خورید، تمرکز کنید که دفعه ی بعد آرام تر باشید. همیشه در بازخورد گرفتن این سؤال را بپرسید که چطور می توانم اجرای سخنرانی ام را بهبود بخشم؟ از اهمیت تمرین غافل نشوید. از اینکه چه منافعی برای شما دارد مطلع باشید و از نتایج عالی که به دست می آورید غفلت نکنید.

امیدوارم در همه اجراهای سخنرانی تان موفق و پیروز باشید. علی پیشدار

برای آنکه سخنرانی خود را به بهترین نحو ارائه نمایید، کتاب آموزش «سخنر انی به سبک شما» را مطالعه فرمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از کتاب راهنمای جامع و کامل آموزش سخنرانی روی تصویر زیر کلیک فرمایید.

بازخورد ارائه سخنرانی «کتاب آموزش سخنرانی به سبک شما»

کتاب سخنرانی به سبک شما

جهت دریافت نسخه چاپی کتاب سخنرانی به سبک شما مراسم لطفاً بر روی تصویر کلیک نمایید.

برای دریافت نسخه الکترونیکی کتاب سخنرانی به سبک شما مراسم لطفاً بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

جهت دریافت نسخه الکترونیکی

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *