آموزش فن بیان، سخنرانی و اعتمادبه نفس در مدارس کشور – بندرعباس

آموزش فن بیان، سخنرانی و اعتمادبه نفس در مدارس

آموزش فن بیان، سخنرانی و اعتمادبه نفس در مدارس

آموزش فن بیان، سخنرانی و اعتمادبه نفس در مدارس کشور – بندرعباس

آموزش فن بیان، سخنرانی و اعتمادبه نفس در مدارس کشور – بندرعباس

آموزش فن بیان، سخنرانی و اعتمادبه نفس در مدارس کشور - بندرعباس

آموزش فن بیان، سخنرانی و اعتمادبه نفس در مدارس کشور – بندرعباس

دوره آموزش فن بیان، سخنرانی و اعتمادبه نفس در مدارس کشور به همت استاد پیشدار مربی و مدرس آموزش تخصصی سخنرانی و فن بیان و مهارت های ارتباطی و مدیر مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان از واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه هرمزگان برای اولین بار در استان هرمزگان و کشور با همکاری انجمن اولیاء و مربیان و مدیران در دبیرستان استعدادهای درخشان اسدپور شهر بندرعباس برگزار گردید. 

 

🔰استاد پیشدار بیان کردند: در این دوره آموزشی که طی ۲۰ ساعت و به مدت چهار ماه متوالی برگزار می‌شود دانش آموزان و فراگیران با آخرین یافته‌های آیین سخنوری و فن بیان آشنا خواهند شد و بطور عملی تمرین ها را انجام خواهند داد و در مقابل آموزگاران و همکلاس های خود سخنرانی و صبحت خواهند نمود.

✅ایشان افزودند: در این دوره علاوه بر دانش آموزان، دبیران نیز می توانند شرکت نمایند و با  توجه به نیاز سنجی به عمل آمده در جهت مخاطب‌شناسی این موارد به آنان آموزش داده خواهد شد:

آشنایی با واژه شخصیت، دانستن تفاوت‌های فردی، تعریف ارتباط، ارتباط موثر و ارتباط گفتاری، شناخت صامت‌ها و مصوت‌ها، راه‌های استرس‌زدایی، تقویت اعتماد به نفس، نقش ادراک در ارتباطات گفتاری با استفاده از روان‌شناسی شخصیت و روان‌شناسی اجتماعی، پرورش مهارت‌های گوش دادن به منظور فهم بهتر مطالب فرستنده، پرورش مهارت‌های نگاه کردن در جهت میل به گوش دادن مطالب فرستنده، تقویت تمرکز حواس، راه‌های تنفس صحیح به منظور بیان بهتر، تمرین بیان به صورت فردی، تمرین بیان به صورت گروهی، تمرین بیان به صورت رو در رو، تمرین بیان در هنگام نشستن، ایستادن و راه رفتن و تفاوت آن‌ها با یکدیگر.

✅استاد پیشدار اظهار داشتند: در این گونه دوره ها در خلال آموزشِ موارد تئوریک، شرکت‌کنندگان به سخنرانی‌های تمرینی می‌پردازند و نکات قوت و ضعف آنان بررسی و به آن‌ها گفته می‌شود.

✅وی یادآور شد: هدف از برگزاری این کارگاه در این چهار ماه صرفا آشنایی فراگیران با آیین سخنوری و فن بیان می باشدکه دوره  تکمیلی آن نیز در ابعاد وسیع‌تر و تا پایان اسفند ماه ادامه خواهد داشت. از اهداف مهم این دوره تکمیلی که  نقش کلیدی در سخنوری و فن بیان دانش آموزان دارد، می‌توان به مدیریت استرس، مدیریت زمان و اداره کردن جلسات اشاره کرد.

✅این مدرس فن بیان افزود: نکته مهمی که لازم است در خصوص فن بیان بگویم این است که  هرچه آگاهی و احساس ما نسبت به آنچه می‌گوییم بیش‌تر باشد، بیان ما دقیق‌تر، عمیق‌تر و موثرتر خواهد بود. به عبارت دیگر، صدای ما هرچند از لحاظ فیزیکی، کامل و دارای تُنی گرم و دلنشین باشد، تا زمانی که با آگاهی کافی و احساسی نیرومند نیامیزد، نمی‌تواند گفتاری دقیق و موثر عرضه نماییم.

✅او، در پاسخ به این پرسش که فن بیان بیش‌تر برای چه اقشاری مفید است، گفت: تمامی افراد جامعه با توجه به طبیعت کارشان نیاز به گذراندن این دوره دارند. مثلا دانشجویانی که از پایان‌نامه تحصیلی خود دفاع می‌کنند، چنانچه این دوره را بگذرانند بی‌شک بر دامنه اعتماد به نفس آنان افزوده خواهد شد و به صورت حرفه‌ای می‌توانند جلوی دیگران سخنرانی کنند. به طور کلی به نظر من تمامی اقشار جامعه به نوعی نیازمند گذراندن دوره فن بیان می‌باشند و حداقل فایده‌ای که  این دوره برای آنان دارد خوب سخن گفتن در روابط اجتماعی، خانوادگی و اداری است.

استاد پیشدار امیدوار هستند که سایر مدیران نیز از این دوره های آموزشی مهارت های ارتباطی و اجتماعی استفاده نمایند و این آموزش های عملی را در  مدارس، دبیرستان ها و آموزشگاه ها خود برگزار نمایند.

علاقه مندان می توانند جهت ارتباط با مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه هرمزگان – گفتگوی تمدن ها (بصیرت) بندرعباس – با شماره های ۰۷۶۳۳۵۱۱۲۴۵ – ۰۹۳۷۹۰۳۱۵۹۷ تماس حاصل نمایند.

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *