زندگی - وقتی زندگی خوب پیش نمی رود چکار کنیم؟

زندگی - وقتی زندگی خوب پیش نمی رود چکار کنیم؟

وقتی زندگی خوب پیش نمی رود چکار کنیم؟

زندگی - وقتی زندگی خوب پیش نمی رود چکار کنیم؟

زندگی – وقتی زندگی خوب پیش نمی رود چکار کنیم؟

زندگی –

حقیقت این است که خوشبختی،‌ نداشتن مشکل و چالش نیست،‌ بلکه توانایی کنار آمدن با آن ها است. همیشه نگاهتان به چیزی هایی باشد که دارید نه به چیزهایی که ندارید و یا از دست داده اید.

آنچه اهمیت دارد این است که با چیزهایی که برایتان باقی مانده است چه می کنید.

در زیر به ۶ نکته اشاره می کنیم که به شما در زمان سختی ها انگیزه می دهد.

۱- شکست و درد بخشی از رشد کردن و موفقیت است.

گاهی اوقات زندگی به این دلیل درها را به رویتان می بندد که وقت جلو رفتن است. به خودتان یادآور شوید که هیچ درد و شکستی بی دلیل نیست.

از چیزی هایی که اذیت تان کرده درس بگیرید ولی هیچ وقت این درس ها را فراموش نکنید. فقط بخاطر اینکه با مشکلات دست و پنجه نرم می کنید به معنی این نیست که شکست خورده اید.

افتادن اتفاق های خوب زمان می برد. صبور باشید و مثبت فکر کنید. همه چیز در پایان درست خواهد شد و اگر تا الان درست نشده است پس زمان آن نرسیده است.

یادتان باشد که دو نوع درد وجود دارد:

۱- دردی که آسیب می زند

۲- دردی که تغییرتان می دهد

هر دوی این دردها به رشد شما کمک می کنند.

۲- همه چیز در زندگی گذرا و موقتی است.

هر زمان که با مشکلی و شکستی روبرو می شوید با خود بگویید این نیز بگذرد. از شکست های خود نامید نشوید و از پیروزهای خود غره نشوید.

هر وقت باران می آید بلاخره یک زمانی بند می آید. هر وقت ضربه می خورید، بلاخره خوب می شوید. بعد از هر تاریکی همیشه روشنایی است. بعد از هر گریه ای، خنده ای می آید.بعد از هر سربالایی، یک سرازیری است.

اما معمولاْ فراموش می کنیم که این ها همه گذرا هستند. هیچ چیز همیشگی نیست. پس اگر اوضاع زندگی خوب است خدا را شاکر باشید و از آن استفاده نمایید چون این نیز همیشگی نیست. اگر اوضاع بد است،‌ نگران نباشید چون باز هم شرایط به این گونه نخواهد ماند.

فقط به این دلیل که در این لحظه زندگی تان سخت شده است به این معنا نیست که نمی توانید بخندید. فقط به این دلیل که چیزی اذیتتان می کند به این معنی نیست که نمی توانید بخندید و شاد باشید.

۳- هر لحظه برای شما شروعی تازه و پایانی تازه است.

هر لحظه فرصت نفس کشیدن به ما داده می شود. در واقع یک فرصت جدیدی به ما داده می شود. فقط باید این فرصت را دریافت و بهترین استفاده را از آن بکنید.

نگران بودن و شکایت کردن چیزی را عوض نمی کند. آن هایی که بیشتر از بقیه شکایت می کنند، کمتر از بقیه کار انجام می دهند. همیشه بهتر است که سعی کنید کاری بزرگ انجام دهید و شکست بخورید تا اینکه کاری انجام ندهید و بخواهید که موفق باشید.

اگر فقط شکایت کنید و هیچ کاری انجام ندهید، زمانی فرا می رسد که همه چیز تمام شده است. اگر به چیزی باور دارید تلاش کنید. اجازه ندهید سایه های تجربیات تلخ گذشته دریچه های آینده را بروی تان تاریک کند.

اینکه امروز به شکایت کردن در مورد دیروز بگذرانید، آینده تان را روشن تر نخواهد کرد. به جای آن درست به کار شوید و عمل کنید. بگذارید درس هایی که گرفته اید زندگی تان را بهبود بخشند.

۴- تغییر ایجاد کنید و هیچ وقت به عقب نگاه نکنید.

صرف نظر از اتفاق هایی که در این راه طولانی می افتد،‌ یادتان باشد که شادی و خوشبختی واقعی فقط زمانی می آید که درست از شکایت کردن بخاطر مشکلاتتا بردارید.

جای زخم های شما نشانه قدرتتان هستند. هیچ وقت به خاطر جای زخم هایی که زندگی روی تان گذاشته است خجالت نکشید. این جای زخم ها یعنی درد تمام شده و روی زخمتان بسته شده است. یعنی توانسته اید بر درد و شکست غلبه کنید، درسی بگیرید و قوی تر شوید و به جلو پیش روید.

اجازه ندهید این زخم ها باعث شوند زندگی تان را با ترس سپری کنید. هیچوقت نمی توانید جای این زخم ها را از بین ببرید اما می توانید نگاه خودتان را به آن ها تغییر دهید.

۵- هر مشکلی کوچک،‌ قدمی رو به جلو است.

صبر کردن در زندگی به معنی منتظر ماندن نیست. صبر کردن توانایی داشتن نگرشی خوب در زمان تلاش برای رسیدن به رؤیاهایتان است. پس اگر می خواهید امتحان کنید، وقت بگذارید و تا آخر راه را بروید. در غیر این صورت،‌ هیچ دلیلی برای شروع کردن نیست.

این می تواند به معنی از دست دادن راحتی و ثبات تان برای مدتی کوتاه باشد. بقیه چیزها آزمایش کردن قطعیت شماست،‌ اینکه چقدر آن هدف را می خواهید و اگر آن را بخواهید،‌ با وجود همه شکست ها و مسائل دیگر انجامش می دهید. هر قدمی که رو به آن بر می دارید از هر چه که فکرش را هم بکنید حالتان را بهتر می کند.

می فهمید که مشکلات اتفاقاتی نیست که سر راه برایتان می افتد،‌ چالش اصلی خود آن راه است و ارزشش را دارد. پس اگر می خواهید امتحانش کنید. راه را تا آخرش بروید. هیچ حسی در دنیا بهتر این نیست.

منفی بودن دیگران مشکل شما نیست. وقتی چیزهای منفی دور و برتان را می گیرد، مثبت باشید. وقتی دیگران می خواهند باعث ناراحتی تان شوند،‌ لبخند بزنید. این بهترین و ساده ترین راه برای حفظ انگیزه و تمرکزتان است .

وقتی دیگران با شما بدرفتاری می کنند، خودتان باشید. هیچ وقت اجازه ندهید تلخی یک نفر شخصیتتان را تغییر دهد. هیچ چیز را به خودتان نگیرید،‌ حتی اگر دقیقاْ منظور خودتان باشد. خیلی کم پیش می آید که آدم ها به خاطر شما کاری را انجام داده باشند.

آن ها کارهایشان را به خاطر خودشان انجام می دهند. مهم تر ای همه این ها، هیچ وقت بخاط راینکه کسی گفته به اندازه کافی خوب نیستید،‌ خودتان را سرزنش نکنید و در صدد تغییر خود بر نیایید. زمانی تغییر کنید که می دانید آدم بهتری خواهید شد و آینده درخشان تری خواهید داشت.

هر کاری که بکنید،‌ چه درست چه غلط،‌ دیگران پشت سر شما حرف خواهند زد. چه عروسی باشکوهی بگیرید چه عروسی تان معمولی باشد باز هم دیگران حرف هایی دارند که در مورد عروسی شما بزنند.

پس قبل از اینکه نگران چیزی باشید که دیگران در موردتان می گویند، نگران کارهایی باشید که می کنید. اگر قرار باشد اتفاقی بیفتد، بلاخره خواهد افتاد. همیشه در همه سختی هایی که با آن روبه رو می شوید، نقاط مثبتی هم وجود دارد اما باید بخواهید که دریچه قلب و ذهنتان را باز کرده و به استقبال آن بروید. نمی توانید به زور بخواهید بعضی اتفاق ها بیفتند.

۶- با تلاش در چنین جهتی فقط خودتان را خسته خواهید کرد.

در بعضی نقاط فقط باید رها کنید و ببینید چه پیش می آید. در آخر،‌ دوست داشتن زندگی به اعتماد به حستان،‌ ریسک کردن،‌ از دست دادن، به دست آوردن خوشبختی و درس گرفتن از تجربه هایتان بستگی دارد. باید دست از نگرانی، سرگردانی و تردید بردارید و در لحظه زندگی کنید.

شاید در آخر دقیقاْ به آن مقصدی که می خواستید نرسید اما مطمئن باشید همان جایی می رسید که باید می رسیدید. بهترین کاری که می توانید بکنید این است که به راهتنان ادامه دهید.

از دوباره بلندشند از زمین نترسید، بهترین درس های زندگی را معمولاْ در سخت ترین شرایط و از بدترین اشتباهاتتان یاد می گیرید.

زمان هایی هست که به نظر می رسد همه چیز بد پیش می رود و احساس خواهید کرد که کم کم ناامید و دلسرد می شوید،‌ یادتان باشد که همیشه برای درست شدن مسائل،‌ اول همه چیز باید خراب شود. خانه ای قدیمی باید کوبیده شود تا ساختمانی جدید بنا شود.

گاهی برای اینکه به بهترین وضعیت خودتان برسید،‌ باید بدترین وضعیتتان را پشت سر بگذارید. به زندگی سخت است اما شما از آن سخت ترید. قدرت هر روز خندیدن را در خودتان ایجاد کنید. برای چیزهایی که قادر به تغییر آن نیستید،‌ استرس نداشته باشید،‌ ساده زندگی کنید. سخاوتمندانه دوست داشته باشید. صادقانه حرف بزنید بادقت و تمرکز کار کنید و حتی اگر زمین خورید،‌ دوباره دستانتان را روی زانوان خود قرار دهید و از زمین بلند شوید. به رشد کردن و پیشرفت ادامه دهید.

 

اشتراک این صفحه

4 Comments

 1. از شما سپاسگذارم که با انتشار مطالب مفید و کاربردی به دیگران کمک می کنید تا رشد کنند

  • علی پیشدار گفت:

   جناب طاهری گرامی سلام.
   از اینکه به مطالب توجه دارین و استفاده می برین سپاسگزارم.
   به دوستان خود هم بگویید. شاد و سربلند و پیروز باشین. علی پیشدار

 2. سینا درخشنده گفت:

  سلام ممنونم مطالب خوبی پیروز سر بلند شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *