چگونه ذهن دیگران را بخوانیم؟ - علی پیشدار

خواندن ذهن دیگران - چگونه ذهن دیگران را بخوانیم؟ - علی پیشدار

چگونه ذهن دیگران را بخوانیم؟

خواندن ذهن دیگران - چگونه ذهن دیگران را بخوانیم؟ - علی پیشدار

خواندن ذهن دیگران – چگونه ذهن دیگران را بخوانیم؟ – علی پیشدار

خواندن ذهن دیگران – 

ترفندهای جالب روانشناسی برای خواندن افکار دیگران

ترفندهای جالب روانشناسی که باعث می شود افکار افراد را بخوانید. شاید شما هم بارها با خودتان فکر کرده اید که اگر می توانستید ذهن و فکر افراد را بخوانید چه اتفاقی رخ می داد.

برخی از افراد از فراست و تیزهوشی خود برای این کار استفاده می کنند. اما اگر شما از چنین قابلیتی برخوردار نیستید راه های دیگری نیز برای خواندن ذهن دیگران وجود دارد.

روانشناسان بر این باورند که بیش از ۵۵ درصد اطلاعات را در هنگام تعامل با دیگران می توان بدون استفاده از ارتباط کلامی و فقط از روی ظاهر از روی ظاهر بدست آورد.

روانشناسان معتقدند که حرکات، ژست ها و تغییر حالات چهره می تواند به خوبی آنچه که در ذهن شما می گذرد و احساسی را که دارید نشان دهد.

خواندن ذهن دیگران – در ادامه شما را با برخی از ترفندهایی که می توانید بدون صحبت کردن ذهن طرف مقابل تان را بخوانید آشنا خواهیم کرد.

چند ترفند روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران

۱- بستن چشم ها

اگر شخصی در حال صحبت کردن با شماست و چشم های خودش را می بندد باید بدانید که او قصد دارد خودش را از دنیای بیرون پنهان کند. البته باید بدانید که این حرکت بدین معنا نیست که او از شما می ترسد. اما دلیل او برای بستن چشم هایش این است که از شما خسته شده و می خواهد از دستتان خلاص شود. و با بستن چشم ها در واقع دیگر شما را در مقابل خود نخواهد داشت.

۲- قرار دادن دست روی دهان

این یکی از عاداتی است که ما را به یاد دوران کودکی می اندازد یادتان هست که در کودکی زمانی که می خواستید چیزی را به زبان نیاورید دستتان را روی دهانت می گذاشتید. این روش در بزرگسالی هم رخ می دهد. قرار دادن چند انگشت، تمام دست یا مشت روی دهان به شما کمک خواهد کرد که کلماتی که نمی خواهید را به زبان نیاورید.

معمولاْ شخص سعی می کند این روش را به گونه ای انجام دهد که شبیه یک سرفه کردن معمولی به نظر برسد و با سرفه آن را پنهان می کند.

۳- گاز زدن دسته عینک

اگر دیدید طرف مقابل تان در حال جویدن و گاز گرفتن دسته عینک خود است سعی کنید از او حمایت کنید و او را سرحال بیاورید. بدون شک او نگران چیزی است بدون آنکه خود از آن چیز آگاهی داشته باشد. آن ها سعی می کنند خود را درست مثل زمانی که از پستان مادرشان شیر می خورند در امان ببینند.

در بزرگسالی چنین حسی با خوردن مداد یا خودکار، کشیدن سیگار یا حتی آدامس جویدن بدست خواهد آمد.

۴- جلو کشیدن صورت و به نمایش گذاشتن کامل آن

معمولاْ این ژست برای جلب کردن نظر جنس مخالف است وقتی که دست هایمان را زیر چانه می گذاریم،‌ صورت خود را طوری نشان می دهیم که انگار می خواهیم بگوییم که من اینجا هستم، به هر اندازه که می خواهی می توانی از دیدن من لذت ببری. این راه کار به خصوص برای مردان بسیار مفید و مؤثر است. و طرف مقابل را به خود جلب خواهد کرد.

۵- خاراندن چانه

این کار را افراد در حالی که می خواهند تصمیمی بگیرند انجام می دهند. ممکن است در این حالت هر جایی را نگاه کنند. بالا،‌ پایین و حتی اطراف. آن ها حتی نمی دانند به چه چیزی نگاه می کنند. زیرا در افکار عمیق خود به سر می برند.

۶- بستن دست ها روی سینه

این یکی از معمول ترین و پر استفاده ترین ژست های بدن است. جای تعجبی ندارد که بسیاری از افراد در چنین حالتی احساس راحتی و آرامش خواهند کرد. زیرا این حالت به آن ها کمک می کند که از ارتباط با دیگران معاف باشند.

معمولاْ این حالت را زمانی می گیریم که از چیزی خوشمان نمی آید. چنین حالتی نشان می دهد که شخص از موضوعی خوشش نیامده است. و احساس خوبی در مورد آن ندارد.

۷- عوض کردن حالت ظاهری

وقتی که زنی قصد دارد نظر مردی را به خودش جلب کند تلاش می کند خودش را به بهترین حالت ممکن به طرف مقابل نشان دهد. او کمر خود را صاف کرده و سینه خود را به جلو می دهد. پاهایش را به هم چسبانده و یا روی هم می اندازد. دست ها را روی هم گذاشته و به پایین می اندازد.

تمامی این حرکات نشان دهنده این است که او طرف مقابل را دوست دارد و می خواهد نظر او را به خود جلب کند.

۸- خم شدن به سمت جلو

زمانی که شخصی از شما خوشش می آید و قصد دارد ارتباط بی کلام بهتری با شما برقرار کند معمولاْ به سمت جلو خم می شود در این حالت پاها معمولاْ بدون حرکت باقی می مانند. اما بدن به سمت جلو خم می شود.

۹- تکیه داده به پشت

اگر کسی به صندلی خودش تکیه بزند بدین معناست که از بحث و صحبت کردن با شما خسته شده است. شاید از اینکه کسانی دیگر در محل حضور دارند احساس ناراحتی می کند.

۱۰- از پاشنه روی انگشتان پا رفتن

بله باید بدانید که کودکان این کار را انجام نمی دهند. این حالت نشان می دهد که شخص از چیزی ناراحت است و استرس دارد.

اشتراک این صفحه

4 Comments

 1. غولی گفت:

  عالی بود استاد پیشدار خیلی از شما متشکرم بابت این مقاله خوب پیروز سربلند باشید و آرزوی موفقیت دارم براتون

 2. پویان مختاری گفت:

  سلام آقای پیشدار مطالب مفیدی بود متشکرم .امید وارم موفق باشید

  • علی پیشدار گفت:

   جناب مختاری گرامی سلام.
   متشکرم از دقت نظر و اظهار نظر شما دوست عزیز – در تمام مراحل زندگی موفق و پایدار و پیروز باشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *