نحوه معرفی خود - چگونه خود را در هنگام سخنرانی معرفی نماییم؟- استاد علی پیشدار

نحوه معرفی خود - چگونه خود را در هنگام سخنرانی معرفی نماییم؟- استاد علی پیشدار

نحوه معرفی – چگونه خود را در هنگام سخنرانی معرفی نماییم؟(قسمت دوم)

نحوه معرفی خود - چگونه خود را در هنگام سخنرانی معرفی نماییم؟- استاد علی پیشدار

نحوه معرفی خود – چگونه خود را در هنگام سخنرانی معرفی نماییم؟- استاد علی پیشدار

نحوه معرفی – مطالب زیر به درخواست تعداد زیادی از کاربران، در ادامه قسمت اول مقاله چگونه خود را در هنگام سخنرانی معرفی نماییم؟ (متن معرفی) ارائه می گردد.

دوست گرامی پیشنهاد می گردد جهت دریافت مطالب بیشتر و مثال های قوی از نحوه معرفی های مختلف، کتاب آموزش سخنرانی«سخنرانی به سبک شما» را مطالعه نمایید. جهت دریافت کتاب آموزش سخنرانی«سخنرانی به سبک شما» اینجا کلیک نمایید.

راه حل

بیشتر اوقات کسی که معرفی تان(نحوه معرفی) می کند از اول با شما آشنایی ندارد. در این صورت باید به او یک معرفی نامه کتبی بدهید که این چهار مورد را در بر داشته باشد.

۱ . این که قرار است مخاطبان چه چیز را به دست بیاورند.
۲ . ارتباط معرفی با موضوع به حداکثر برسد.
۳ . اطلاعات درباره زندگی نامه به حداقل برسد.
۴ . آخرین موردی که باید درباره معرفی خود به معرفی کننده خاطر نشان کنید، این است که محتوای معرفی نامه باید با فضای سخنرانی شما همخوانی داشته باشد.

مثلاْ اگر شما به عنوان سخنران قرار است برای یک گروه کارآفرین، در خصوص رازهای چگونگی بیان مطلب که به شرکت های کوچک کمک می کند تا قراردادهای بزرگ ببندند، صحبت کنید، در این مورد مجری نباید شما را به این صورت معرفی کند که اول یک داستان شخصی کوتاه از خودش (مجری) در مورد اینکه چگونه تلاش کرده و به این جا رسیده است تا سرمایه گزاران و همکاران خود را ترغیب کند، بگوید.

سپس داستان چگونگی آشنایی خود را با شما برای حضار تعریف کند و بعد بگوید که شما چقدر مشتاق هستید تا به هر کسی راهکار و اطلاعاتی بدهید برای این که به یک سخنور الهام بخش تبدیل شود . می بینید که محتوای معرفی ربطی به کارآفرینی و اینکه کارآفرینان چگونه با بیان خود موفق به بستن قرارداد شوند، نداشت.
حتماً زمان بگذارید و معرفی تان را با معرفی کننده دوره کنید و حتی از او بخواهید چندین بار تمرین کند تا نحوه ارائه را به خوبی به دست بیاورد.

یک مثال از یک معرفی قوی:(نحوه معرفی قوی)

مقدم کلیه ی مدیران، استادان، صاحب نظران و شما حضار گرامی را به سمینار مدیریت نوین در قرن بیست و یکم گرامی می داریم. بسیار خوشحالیم که در خدمتتان هستیم و امیدواریم با همکاری شما، امروز بتوانیم یک سمینار خیلی خوب را داشته باشیم.
فو ق لیسانس MBA ، مشاور بیش از ۱۰۰ شرکت، شرکت هایی نظیر(نام چند شرکت معروف که سخنران، مشاور آ نها بوده است، آوردهشود)، کسی که بیش از ۱۵ کتاب نوشته، کتاب های ارزشمندی نظیر کتاب مشهور(نام کتاب مشهور سخنران گفته شود) کسی که بیش از ۲۰۰۰ سمینار در سرتاسر کشور برگزار کرده، کسی نیست جز آقای(نام سخنران)، سخنران برجسته و ارزشمند برنامه ی امروز ما. جناب آقای(نام سخنران) خیلی خوشحالیم که تشریف آوردید و باعث افتخار ماست که امروز شما در این برنامه شرکت کرده اید.

۲. معرفی توسط خود سخنران(نحوه معرفی توسط خودِ سخنران)

در صورتی که سمینار یا همایش مربوطه مجری نداشت، سخنران می تواند خود را در ابتدای صحبت معرفی نماید خصوصاً زمانی که برای مخاطب جدید و ناآشنا سخنرانی دارد. این معرفی می تواند به صورت اسلاید همراه با توضیحات سخنران باشد و یا به صورت شفاهی توسط سخنران بیا ن شود.

همچنین سخنران می تواند در میانه سخنرانی یا پایان سخنرانی نیز، خود را بصورت شفاهی یا همراه با یک اسلاید معرفی نماید. معرفی سخنران، بسته به مخاطب می تواند متفاوت باشد.

مثلاْ اگر شما استاد فنون سخنرانی و فن بیان هستید و در زمینه ارتباط مؤثر با مشتری نیز فعالیت دارید و در جمع دانشجویان سخنرانی می کنید، در صورتی که نویسنده یک کتاب سخنرانی هستید، نام آن را بگویید، ولی اگر در جمع بازاریان و تُجار در خصوص ارتباط مؤثر با مشتری صحبت می کنید، نیاز چندانی به معرفی کتاب نیست و بهتر است در خصوص اینکه مثلاْ مشاور فلان فرد ثروتمند کشور یا آن شهر هستید صحبت کنید.

اگر در جمع نمایندگان شورای شهر و نمایندگان مجلس یا مدیران دولتی صحبت می کنید بهتر است بگویید که شما مشاور یک یا چند نماینده مجلس هستید. با این کار، اعتبار و صلاحیت خود را تثبیت می کنید.(ارتباط مستقیم با پیام اصلی سخنران).

بنابراین معرفی توسط خودِ سخنران می تواند: (نحوه معرفی توسط خودِ سخنران)

۱- پس از یخ شکنی در شروع سخنرانی باشد. هر چند لازم به توضیح است که برخی از سخنرانی ها نیاز به یخ شکنی ندارند.
۲- در میانه یا در پایان سخنرانی معرفی توسط خودِ سخنران صورت پذیرد.

دوست گرامی این قسمتی از مقاله چگونه خود را معرفی کنیم؟(نوشتن متن معرفی) می باشد. پیشنهاد می گردد جهت دریافت مطالب بیشتر و مثال های قوی از معرفی های مختلف کتاب آموزش سخنرانی«سخنرانی به سبک شما» را مطالعه نمایید. جهت دریافت کتاب آموزش سخنرانی«سخنرانی به سبک شما» روی تصویر زیر کلیک نمایید. موفق و پیروز باشید. علی پیشدار

نحوه معرفی - کتاب سخنرانی به سبک شما

نحوه معرفی – کتاب سخنرانی به سبک شما

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *