جشن پایان هجدهمین دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس بندرعباس

پایان هجدهمین دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس درشهر بندرعباس

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس – هجدهمین دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس که در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۹ توسط مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه هرمزگان در سالن کنفرانس برگزار شروع شده بود در تاریخ ۱۳۹۷/۳/۱۳ به پایان رسید.

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس - سالن کنفرانس مجتمع گفتگوی تمدن ها - استاد علی پیشدار

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس- سالن کنفرانس مجتمع گفتگوی تمدن ها – استاد علی پیشدار

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس –

این دوره آموزشی در ۸ جلسه ۴ ساعته روزهای یکشنبه هر هفته در سالن کنفرانس مرکز رشد واحدهای فنارور دانشگاه هرمزگان جمعاً به مدت ۳۲ ساعت برگزار گردید.

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس – مدرس این دوره: استاد علی پیشدار 

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در شهر بندرعباس - استاد علی پیشدار

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در شهر بندرعباس – استاد علی پیشدار

 • مربی و مدرس آموزش تخصصی سخنرانی، فن بیان و مهارت های ارتباطی
 • کارشناس ارشد آموزش و برنامه ریزی با ۲۷ سال سابقه کار
 • مدرس دورهای آموزشی سازمان مدیریت دولتی
 • نویسنده کتاب پرفروش«سخنرانی به سبک شما» و سایر کتب و مقالات در این حوزه که در وب سایت گنج نهان gajenahan.com قابل دریافت می باشد.
 • مشاور سخنرانی مدیران، اعضاء شوراها و برخی نمایندگان مجلس
 • برگزار کننده سمینارها، همایش ها و دوره های آموزشی در داخل و خارج از کشور

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس – مطالبی که در این ۸ جلسه توسط استاد پیشدار تدریس گردید.

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس –

جلسه اول: استاد پیشدار در این جلسه به موضوع ضرورت کسب مهارت های ارتباطی و اجتماعی (علی الخصوص سخنرانی فن بیان واعتمادبه نفس) و مدیریت ترس از سخنرانی پرداختند.

جلسه دوم: در این جلسه استاد پیشدار انواع اعتمادبه نفس را نام برده و به تشریح آن ها پرداختند.  نقش اعتمادبه نفس در سخنرانی، زندگی و کسب و کار نیز در این جلسه مطرح و توضیح داده شد.

جلسه سوم: جلسه سوم اختصاص داشت به هدف، موضوع و سناریوی سخنرانی(شروع، بدنه و پایان سخنرانی) موضوعی که برای بسیاری از شرکت کنندگان جدید بود. اغلب افراد سخنران های تجربی هستند و روند و جریان سخنرانی را تجربی اجرا می کنند.

امّا در این جلسه استاد پیشدار سناریو و جریان سخنرانی را به صورت فرمول« ABCC»  که یکی از روش های قوی و مؤثر در اجرای روند و جریان سخنرانی می باشد، به شرکت کنندگان آموزش دادند.

جلسه چهارم: انواع روش های ارائه سخنرانی و مهارت ترک منطقه آرامش سخنران در جلسه چهارم توسط استاد پیشدار مطرح شد. در این جلسه استاد پیشدار بهترین روش های ارائه سخنرانی را برای افراد و مکان های مختلف معرفی نمودند.

استاد پیشدار در هنگام ارائه سخنرانی هر کدام از شرکت کنندگان در این جلسه، مهارت ترک منطقه آرامش سخنران را به آن ها انتقال می دادند. مهارتی که به شدت کمک می کند سخنران با قدرت و جذابیت بیشتری سخنرانی نماید و مخاطب را شیفته و جذب سخنرانی خود نماید.

جلسه پنجم: شناخت مخاطبان و سخنرانی بداهه در جلسه پنجم توسط استاد پیشدار تدریس شد. شناخت مخاطبان یکی از مهمترین اصولی است که سخنران باید در قبل، هنگام و حتی بعد از اتمام سخنرانی خود آنرا در نظر داشته باشد.

سخنرانی بداهه نیز از موضوعاتی است که هر شخص سخنور باید به آن مسلط باشد و از اهمیت به سزایی در حاضر جوابی و نیز ایجاد اعتبار برای شخص سخنران دارد.

جلسه ششم: در جلسه ششم استاد پیشدارموضوع نقش زبان بدن در سخنرانی و ساخت صدای واضح و رسا را به شرکت کنندگان در دوره آموزش دادند.  در این جلسه تمرین های عملی برای افزایش سطح حرکات فیزیکی بدن شرکت کنندگان در هنگام سخنرانی توسط استاد پیشدار انجام گردید. همچنین در این جلسه روی میمیک صورت نیز تمرین های لازم توسط انجام شد.

صدای واضح و شیوا نیز از جمله مواردی است که در هنگام سخنرانی توجه مخاطبان را به صحبت های سخنران جلب می کند. برای تقویت صدا نیز استاد پیشدار تمرین های خاصی را از جمله تنفس صحیح دیافراگمی که از اصول اولیه و بسیار مهم داشتن یک صدای رسا و شیواست به شرکت کنندگان ارائه نمودند.

جلسه هفتم و هشتم: در جلسات هفتم و هشتم، استاد پیشدار وارد یکی از قسمت های مهم آموزشی در این دوره شدند که تحت عنوان تکنیک ها و مهارت های اصلی فن بیان مناسب در این جلسات مطرح شد.

در این جلسات استاد پیشدار تمرین ها و شیوه های درست رسیدن به یک فن بیان مناسب را تدریس نمودند. از آنجائیکه اکثر مطالب استاد علاوه بر تئوری جنبه عملی نیز دارد. در این دو جلسه نیز استاد تأکید زیادی برروی انجام تمرین های عملی از جمله حاضرجوابی، مجادله، گوش دادن فعالانه و هوشمندانه، شیوه محترمانه صحبت کردن(مهارت های کلامی) و سایر مطالب مهم در این خصوص را به شرکت کنندگان انتقال دادند.

در طول این جلسات همانطور که قبلاً نیز بدان اشاره شد. تمرین های عملی زیادی توسط استاد پیشدار به شرکت کنندگان داده شد. سخنرانی کردن در مقابل جمع یکی از این تمرین های عملی بود که شرکت کنندگان می بایست در هر جلسه در مقابل سایر شرکت کنندگان سخنرانی خود را که در طول هفته تمرین کرده بودند، اجرا نمایند.

سخنرانی شرکت کنندگان در مقابل سایر شرکت کنندگان باعث می شود، سطح اعتمادبه نفس آن ها به شدت افزایش یابد.

در طول جلسات شرکت کنندگان می بایست تمرین هایی را که استاد پیشدار برای آن ها در نظر گرفته بود را در منزل انجام دهند. تمرین به شیوه های گوناگون مثل تمرین روبروی آیینه، تمرین به تنهایی و در مقابل خانواده و دوستان از جمله تمرین های سخنرانی بودند که شرکت کنندگان می بایست در طول هفته تا جلسه بعدی انجام می دادند.

ضبط صدای خود و بارها  گوش دادن به صدای خود برای بازخورد گرفتن از سخنرانی خود و نیز تصحیح بیان و تلفظ نیز از جمله تمرین های دیگر بود که شرکت کنندگان باید در طول این دوره انجام می دادند.

فیلم برداری از ارائه سخنرانی خود یکی از تمرین های مهم دیگر در طول این دوره بود که شرکت کنندگان باید از ارائه خود فیلم برداری می کردند. فیلم سخنرانی آن ها در کلاس به نمایش گذاشته می شد و توسط استاد پیشدار تحلیل می گردید.

پخش فیلم سخنرانی شرکت کنندگان در کارگاه و تحلیل آن، علاوه بر سخنرانی کردن در مقابل جمع خود عامل بسیار مهمی در جهت   افزایش اعتمادبه نفس رفتاری شرکت کنندگان می گردد. به گونه ای که پس از پخش فیلم سخنرانی آن ها در کارگاه و تحلیل آن توسط استاد و سایر شرکت کنندگان سطح اعتمادبه نفس شرکت کنندگان به شدت افزایش می یابد.

جهت بالابردن کیفیت تمرین ها و انجام آن ها توسط شرکت کنندگان، استاد پیشدار برای شرکت کنندگان یک نفر پشتیبان در نظر گرفته بودند. بطوری که در طول دوره تمرین های شرکت کنندگان را دنبال می کردند و پیگیر انجام آن ها توسط شرکت کنندگان و پاسخ گوی سؤالات آن ها بودند.

در جهت یادگیری بیشتر شرکت کنندگان، در طول دوره و از جلسات سوم به بعد که شرکت کنندگان، حداقل مهارت های سخنرانی و فن بیان را به دست می آوردند. خودشان به تحلیل سخنرانی خود و سایر شرکت کنندگان می پرداختند.

شرکت کنندگان پس از گذاران ۳۲ ساعت آموزش که بیش از ۷۰ درصد آن بصورت عملی انجام می گردد. به نتیجه دلخواه و مورد نظر دست پیدا می کنند. بطوری که در در جلسه پایانی هر کدام از آن ها با سخنرانی های عالی خود این موضوع را به نمایش می گذاردند.

جلسه هشتم که جلسه آخر این دوره بود در تاریخ ۱۳/۳/۹۷ با جشن پایان دوره همراه بود، استاد پیشدار سایر تکنیک های و مهارت های فن بیان مناسب که شامل محترمانه صحبت کردن، تقویت اندام های گفتاری، تنفس صحیح دیافراگمی و نقش لحن و کلام در بیان بود، را تدریس نمودند.

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس –

در این جلسه نیز مطابق جلسات گذشته، شرکت کنندگان، سخنرانی خود را ارائه نمودند. امّا سخنرانی آن ها با سخنرانی های جلسات قبل متفاوت و همراه با پاسخ گوئی به سؤالات زیربود.

 • یک معرفی کوتاه از خود و کسب وکارتان
 • هدف تان از شرکت در دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان واعتمادبه نفس چه بود؟
 • آیا به هدف خود دست یافتید؟ این دوره چه اثراتی برای شما داشته است؟ چه تغییراتی کرده اید؟
 • این دوره چه تفاوتی به دوره های آموزشی دیگربرای شما داشت؟
 • چه پیشنهاد یا توصیه ای برای دیگران دارید برای شرکت در این دوره؟

در این دوره شرکت کنندگان مختلفی شرکت داشتند از جمله دهیاران، اعضاء شورای شهر و روستا، مدیران و صاحبان کسب و کار های تجاری، کارمندان، راهنمایان گردشگری، خانم های خانه دار و سایر افراد جامعه که به نوعی ضرورت کسب مهارت های ارتباطی و اجتماعی را دریافته بودند.

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس –

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس – صحبت های تعدادی از شرکت کنندگان در جلسه پایانی 

جناب آقای محمد مسلمی سردهیار دهستان تازیان

در جلسه آخر و پایان دوره جناب آقای مسلمی خود را سردهیار دهستان تازیان معرفی نمودند که مسئولیت سرپرستی و هماهنگی دهیاران روستاهای منطقه تازیان را بعهده دارد.

ایشان هدف از شرکت در این دوره را اهمیت مهارت های ارتباطی در جهت پیشرفت کار و زندگی دانسته و توضیح دادند که چگونه با فراگیری این آموزش ها توانسته اند، به دستآوردهای بهتر و بیشتری در زندگی دست یابند.

 

ایشان اشاره کردند. شرکت در این دوره فقط به منزله سخنران شدن نیست بلکه هر شخصی نیاز به گذراندن این دوره ها دارد.

یک معلم، یک کارمند، یک راننده تاکسی ، خانم خانه دار و هر فردی که می خواهد در جامعه پیشرفت نماید و نیز کمک کند که دیگران نیز پیشرفت کنند نیاز به آموزش دیدن این دوره دارند.

ایشان در پاسخ به این سؤال که آیا به هدف خود دست یافته اند؟ و دوره چه اثراتی روی آن داشته و چه تغییراتی کرده اند؟ توضیح داند که من کاملاً به اهدافم با شرکت در این دوره رسیده ام و به آنچه مورد نظرم بود دست یافتم.

ایشان اضافه نمودند یکی از اثراتی که این دوره روی من داشت، موضوع برندسازی شخصی بود که بیشتر به این موضوع اشراف پیدا کردم. متوجه این موضوع شدم که شخصیت سالم چگونه در پیشرفت و موفقیت های ما مؤثر است. این موضوع علاوه بر کسب مهارت های سخنرانی، بهترین و مهمترین تغییری بود که در من ایجاد شد.

ایشان در ادامه توضیح دادند که به علت عمل گرا بودن این دوره و وجود یک نفر به عنوان پشتیبان و ترغیب کننده باعث شده بود که دوره پر بار و نتیجه گرا باشد. این تفاوتی بسیار مهمی بود که بین این دوره و سایر دوره های آموزشی که من در آن شرکت کرده ام بودم، مشاهده نمودم.

جناب مسلمی سردهیار دهستان تازیان در پایان صحبت هایشان تمام دوستان و افراد جامعه را دعوت نمودند که دراولین فرصت در این دوره شرکت نمایند و زندگی خود را متحول زیر آموزش این مهارت ها برای کلیه افراد جامعه مورد نیز است.

فقط موضوع این نیست که شخص باید روی سن برود و سخنرانی نماید و توصیه نمودند با شرکت در این دوره ها زندگی خود را متحول سازند.

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در شهر بندرعباس –

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس – سرکار خانم شریفی آزاد رئیس شورای اسلامی شهر بندرلنگه

سرکار خانم شریفی آزاد رئیس شورای اسلامی شهر بندرلنگه نیز یکی دیگر از افراد شاخص شرکت کننده در این دوره بودند که در جلسه پایانی به ایراد سخنرانی پرداختند و در خصوص دوره اظهار نظر نمودند.

ایشان اظهارداشتند که دوره ای که در آن شرکت کرده اند به مراتب از بسیاری از دوره های آموزشی برای ایشان مؤثرتر و مفیدتر بوده است بطوریکه الان از مهارت هایی کلامی و غیر کلامی که در طول این دوره فراگرفته اند در کارهای روزمره و اداری خودشان استفاده بهینه می نمایند. که تأثیر بسزایی در کارایی و عملکرد ایشان گذاشته است.

سرکار خانم شریفی آزاد توضیح دادند، انجام تمرین های سخنرانی و فن بیان عامل مهمی در تغییر و پیشرفت افراد می باشد.هر شخصی که دراین دوره ها شرکت می نماید برای اینکه بتواند به نتیجه مورد نظر خود در پایان دوره برسد، می بایست تمرین های مورد نظر و ارائه شده توسط استاد پیشدار را در طول دوره و حتی بعد از آن انجام دهد.

ایشان هدف خود را از شرکت در این دوره دستیابی به مهارت ارائه سخنرانی در جلسات و سمینارها عنوان نمودند، که در این خصوص به هدف خود دست یافته اند.

تغییرات را در نحوه سخنرانی خود مشاهده می نمایند بطوری که در جلسات خیلی راحتتر و مؤثرتر از گذشته صحبت می نمایند و روند و جریان سخنرانی خود را به خوبی مدیریت می نمایند.

ایشان نیز تفاوت این دوره با دوره های دیگر آموزشی را عملی بودن این دوره و نیز پیگیری همکاران مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان و دلسوزانه کار کردن استاد پیشدار دانستند که باعث شده بود شرکت کنندگان با میل و انگیزه بیشتر تمرین های خود را انجام دهند و به نتیجه لازم دست یابند.

در پایان نیز پیشنهاد نمودند که افراد جامعه در این دوره شرکت نمایند. خصوصاً این دوره های آموزشی برای کودکان و نوجوانان نیز برگزار گردد.

در همین خصوص استاد پیشدار اظهار نمودند که دوره های فن بیان و اعتمادبه نفس ویژه کودکان و نوجوانان در هفته های آینده توسط مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان برگزار خواهد شد.

دوره جامع آموزش فن بیان و اعتمادبه نفس کودکان و نوجوانان بندرعباس - استاد علی پیشدار

دوره جامع آموزش فن بیان و اعتمادبه نفس کودکان و نوجوانان بندرعباس – استاد علی پیشدار

 

سرکار خانم آب سیه

سرکار خانم آب سیه از شرکت کنندگان دیگر دوره آموزشی سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس بودند که خود را لیدرتور و از راهنمایان گردشگردی فعال در جزیره قشم معرفی نمودند.

ایشان هدف از شرکت در این دوره آموزشی را تسلط به تکنیک ها و مهارت های سخنرانی و فن بیان در جهت تقویت ارائه و نحوه سخنرانی و ارتباط مؤثر برقرار کردن با دیگران با فن بیان مناسب عنوان نمودند. تا این توانایی را بدست آوردند که بتوانند در مجمع عمومی راهنمایان گردشگری به سخنرانی بپردازند.

با توجه به اینکه سرکار خانم آب سیه، یکی از اهداف خود را در مسیر کسب و کارشخصی، شرکت در انتخابات مجمع عمومی راهنمایان گردشگری جزیره قشم و کسب آراء لازم جهت انتخاب شدن به عنوان یکی از اعضاء هیئت مدیره کانون راهنمایان گردشگری مطرح نموده بودند، عنوان کردند که با شرکت در این دوره آموزشی و فراگیری آموزش های لازم سخنرانی و فن بیان و تقویت اعتمادبه نفس خود توانستند در انتخابات مجمع عمومی یک سخنرانی عالی داشته باشند.

با همین سخنرانی به عنوان یکی از بهترین سخنرانان انتخاب شوند. بطوریکه با این سخنرانی توانسته بودند نظرات افراد زیادی را به خود جلب نمایند. حتی افرادی که قصد رأی دادن به سایر افراد را داشتند. در نتیجه آراء لازم را کسب کردند و بعنوان یکی از اعضاء هیئت مدیره راهنمایان گردشگری انتخاب  شدند.

این درحالی بود که ایشان در دو سال قبل نتوانسته بودند موفقیتی کسب نمایند و جزء افرادی بودند که در انتخابات آراء بسیار کمی کسب نموده بودند.

ایشان نیز تفاوت این دوره با دوره های دیگر آموزشی را نتیجه گرا بودن دوره و نیز دلسوزانه کار کردن استاد و مشاوره های ایشان وهمکارانشان عنوان نمودند.

سرکار خانم آب سیه در پایان صحبت هایشان عنوان نمودند. بهتر است این دوره ها در مدارس و سازمان ها نیز برگزار گردد و احاد جامعه در آن ها شرکت نمایند. و به تمام دوستانشان نیز توصیه خواهند نمود که در این دوره شرکت نمایند.

همچنین ایشان بعنوان یکی از اعضاء هیئت مدیره کانون راهنمایان گردشگری جزیره قشم اعلام نمودند که هماهنگی لازم جهت برگزاری این دوره ها برای راهنمایان گردشگری در جزیره قشم انجام خواهد شد.

کلیه شرکت کنندگان سخنرانی خود را در پایان این دوره آموزشی ایراد نمودند و نظر مثبت خود را در خصوص دوره بیان نمودند.

بعد از آن شرکت کنندگان افطار نمودند و پذیرایی شدند.

 

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس – گواهی نامه های آموزشی به همراه جوایز و هدایای پایان دوره نیز توسط استاد پیشدار در پایان دوره به هر کدام از شرکت کنندگان اهداء گردید.

در زیر تصاویر دریافت گواهی نامه آموزشی توسط تعدادی از شرکت کنندگان در پایان دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس را مشاهده می نمایید.

 

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در شهر بندرعباس - استاد علی پیشدار

آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در شهر بندرعباس – استاد علی پیشدار


در پایان دوره استاد پیشدار کارت تخفیف ویژه هجدهمین دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس به شرکت کنندگان تحویل نمودند. شرکت کنندگان می توانند از کارت تخفیف ویژه برای شرکت نمودن در دوره های آتی مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان برای خود یا دوستانشان استفاده نمایند.

کارت تخفیف ویژه شرکت در دوره های آتی مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان

کارت تخفیف ویژه شرکت در دوره های آتی مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان

این دوره در ساعت ۲۱ روز یکشنبه ۱۳/۳/۹۷ به پایان رسید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس بندرعباس مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان لطفاً روی دکمه زیر کلیک نمایید.

Button

 

 

 

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *