آموزش فن بیان و سخنرانی بندر عباس - دوره رایگان آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس - علی پیشدار

آموزش فن بیان و سخنرانی بندرعباس - دوره رایگان آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس - علی پیشدار

استرس از سخنرانی - مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان - مرکز تخصصی آموزش سخنرانی، فن بیان و مهارت های ارتباطی

استرس از سخنرانی – مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان – مرکز تخصصی آموزش سخنرانی، فن بیان و مهارت های ارتباطی


دوره رایگان سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس

جلسه چهارم:  مدیریت استرس  از سخنرانی

مسأله اصلی در هنگام سخنرانی برای خیلی از سخنرانان بخصوص سخنران های آماتور و افرادی که در کلاس های آموزش سخنرانی و فن بیان شرکت می کنند، استرس از سخنرانی است.

استرس از سخنرانی یا ترس از سخنرانی را  می توان به شرح زیر متصور شد:

۱- ترس از سخنرانی

۲- استرس از سخنرانی

۳- اضطراب از سخنرانی

هر کدام از صور سه گانه فوق از نظر روانشناسی مفهوم خاص خود را دارند و در زمان ها و موقعیت های متفاوت رخ می دهند. اما ما در اینجا همه این موضوعات را تحت عنوان استرس از سخنرانی یا ترس از سخنرانی مطرح می نماییم.

سؤالی که برای بیشتر افراد شرکت کننده در کلاس های آموزش سخنرانی و فن بیان مطرح می شود این است که چگونه می توان ترس از سخنرانی را از بین برد؟

در پاسخ به این سؤال در ابتدا باید گفت که ترس از سخنرانی از چه عواملی بوجود می آید. در فیلم آموزشی زیر استاد پیشدار به این عوامل اشاره خواهند کرد و ریشه هر کدام را مطرح خواهند نمود.

با ریشه یابی این عوامل و شناخت کافی از آن ها می توان پیش بینی های لازم در جهت رفع هر کدام بعمل آورد و عملکرد های مناسب در هنگام بروز هر کدام داشت. با انجام این کارها می توان ترس از سخنرانی را کاهش داد و آنرا مدیریت نموده و در جهت ارتقاء سطح کیفی سخنرانی خود بکار برد.

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، ترس از سخنرانی مقوله ای است که برای خیلی از افرادی که می خواهند شروع به سخنرانی نمایند و یا آموزش ببینند وجود دارد. بنابراین در اینجا این موضوع مطرح می شود که ترس از سخنرانی را نمی توان بطور کلی از بین برد. بلکه باید با تمرین و تکرار و کسب مهارت های سخنرانی و فن بیان به حداقل رساند و آنرا مدیریت نمود.

پیشنهاد می گردد علاوه بر اینکه شما این فیلم آموزشی در خصوص ترس از سخنرانی را مشاهده می نمایید و در کل دوره رایگان غیر حضوری آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس را می گذرانید. فصل دهم از کتاب آموزش سخنرانی «سخنرانی به سبک شما» را نیز مطالعه نمایید.

Button

Button

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *