چگونه یک روزمه خوب و تأثیرگذار بنویسیم؟

چگونه یک روزمه خوب و تأثیرگذار بنویسیم؟

چگونه یک رزومه خوب و تأثیرگذار بنویسیم؟ همراه با نمونه روزمه استاد پیشدار در پایان مقاله

رزومه - چگونه یک روزمه خوب و تأثیرگذار بنویسیم؟ - استاد پیشدار

رزومه – چگونه یک روزمه خوب و تأثیرگذار بنویسیم؟ – استاد پیشدار

نوشتن یک رزومه خوب می تواند برای شما یک عمر موفقیت به ارمغان به بار آورد. بنابراین هر کس در دنیای حرفه ای قبل از این که به مصاحبه استخدامی دعوت شود، چندین بار اقدام به مرور رزومه خود می کند تا بتواند یک رزومه خوب و تأثیرگذار را به مصاحبه کنندگان ارائه نماید و در یک رقابت استخدامی موفق گردد.

برای اینکه بتوانید که یک رزومه خوب ارائه نمایید این موارد را در هنگام نوشتن روزمه خود رعایت نمایید.

۱- رزومه خود را ساده بنویسید.

روزمه شما قرار است توسط مصاحبه کنندگانی خوانده شود که خود کارفرمایان و مدیرانی هستند که روزانه باید کارهای زیادی رسیدگی نمایند و تصمیم های گوناگون و مختلفی را در سازمان و بیرون سازمان خود بگیرند.

این مصاحبه کنندگان فرصت زیادی برای خواندن روزمه شما ندارند. پس ساده، روان و خوانا بنویسید که سریع تر خوانده و فهمیده شود و یک دید کلی و با معنا را از شما نشان دهد.

در این خصوص بیشتر روی محتوای خوب و تأثیرگذار روزمه تان تمرکز کنید تا اینکه بخواهید مطالب زیاد و بعضاً بی ربط را به روزمه تان اضافه نمایید و به سبک نوشتن و شکل و شمایل و اندازه روزمه توجه زیادی نشان دهید.

از یک فونت ساده و خوانا استفاده نمایید و از بکار بردن عکس ها، لوگوها و طرح های عجیب و غریب خودداری نمایید.

۲- رزومه تأثیرگذار و دل نشینی تهیه نمایید.

مصاحبه کنندگان استخدامی رزومه دیگران را نیز برای دریافت این جایگاه شغلی مطالعه کرده اند. بنابراین اگر می خواهید پیامتان به درستی منتقل شود، ساده بنویسید، تا آنجا که ممکن است با فاصله گذاری مناسب متن را از هم جدا کنید. عنوان هر بخش را با فونت بزرگتر و بُلد مشخص نمایید و هر کدام از بخش های رزومه تان را از هم جدا کنید.

۳- چشم اندازی حرفه ای در رزومه خود داشته باشید.

رزومه شما وسیله ای است که مصاحبه کنندگان استخدامی را جذب خود نماید. زمانی این اتفاق خواهد افتاد که شما بتوانید تصویری کاملاً حرفه ای از خودتان برای مصاحبه کنندگان استخدامی نشان دهید.

سعی کنید لحن نوشتن تان دارای پیامی کاملاً جدی، محکم و مصمم به انتخاب شغل مورد نظر باشد. از آدرس ایمیل حرفه ای استفاده نمایید نه آدرسی با اسم خودمانی. اگر دارای وب سایت می باشید آدرس وب سایت خود را ذکر نمایید و از ایمیلی که به نام آن وب سایت ایجاد شده است، استفاده نمایید.

۴- از فضا به بهترین شکل استفاده نمایید.

برای اطمینان از اینکه مصاحبه کنندگان استخدامی به سرعت رزومه شما را مطالعه نمایند و پی به ارزشمندی شما ببرند، بهتر است از فضایی که در روی کاغذ یا در سیستم خود در اختیار دارید بهترین استفاده را ببرید و روزمه خود را در بیش از دو صفحه ننویسید.

کارها و تجربیات گذشته خود را بصورت خلاصه در رزومه بیاورید تا برای درج مشاغل و تجربه های جدید و اخیرتان فضای بیشتری داشته باشید. از درج اطلاعات اضافی مانند روز و ماه تولد که چندان تأثیرگذار نیستند خودداری نمایید.(درج این موارد اضافی در رزومه، نشان می دهد که شما کاملاً حرفه ای نیستند).

فضای حاشیه صفحه را کم کنید تا بتوانید محتوای بیشتری در یک صفحه داشته باشید. در صورت چاپ روزمه بهتر است، چاپ آن روی کاغذ مقوایی ضخیم و به صورت رنگی باشد.

در زیر یک نمونه از رزومه استاد پیشدار برای شما دوستان گرامی تهیه شده است که می توانید مستقیماً آنرا در زیر دانلود نمایید. با مشاهده این رزومه می توانید بازخورد لازم جهت تهیه رزو مه خود، دریافت نمایید و با توجه به اطلاعات شخصی خود آنرا تغییر دهید. جهت دریافت نمونه رزومه استاد پیشدار روی کلید زیر کلیک نمایید.

موفق و مؤید باشید- مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان

Button

 

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *