آغاز هجدهمین دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس در بندرعباس

سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس

با یاری خداوند بزرگ هجدهمین دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس توسط مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان در سالن کنفرانس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه هرمزگان– گفتگوی تمدن ها – بندرعباس در مورخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ برگزار گردید.

هجدهمین دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس

هجدهمین دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس

در اولین جلسه از هجدهمین دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس بندرعباس که با حضور تعداد کثیری از علاقه مندان به حوزه‌ی مهارت های ارتباطی و اجتماعی توسط استاد علی پیشدار برگزار گردید.

دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس

دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس

در این جلسه استاد پیشدار در شروع کارگاه اشاره ای داشتند به اهمیت و ضرورت کسب مهارت های ارتباطی و اجتماعی خصوصاً سخنرانی و توانایی صحبت کردن در مقابل جمع و نیز فن بیان و اعتمادبه نفس.

بعد از آن استاد پیشدار دوره جامع آموزش سخنرا نی، فن بیان و اعتمادبه نفس را در ۸ جلسه تشریح نمودند.

جلسه اول: در خصوص اهمیت و ضرورت کسب مهارت های ارتباطی و اجتماعی، مهارت های مهمی (همچون سخنرانی، فن بیان، اعتمادبه نفس، ارتباط مؤثر، عزت نفس و خودباوری) و نیز مدیریت ترس از سخنرانی و شیوه های کنترل استرس سخنرانی خواهد بود.

جلسه دوم: نقش و اهمیت اعتمادبه نفس در سخنرانی، زندگی و کسب و کار توضیح داده می شود.

جلسه سوم: به موضوع هدف، موضوع و سناریوی سخنرانی(شروع، بدنه و پایان سخنرانی) اختصاص می یابد.

جلسه چهارم: به روش های ارائه سخنرانی و ترک منطقه آرامش سخنران مربوط می شود.

جلسه پنجم: این جلسه اختصاص به شناخت حضار و سخنرانی بداهه دارد.

جلسه ششم: زبان بدن و نقش آن در سخنرانی و نیز ساخت صدای واضح و دلنشین در جلسه ششم مورد بررسی و آموزش قرار خواهد گرفت.

جلسات هفتم و هشتم: در این دو جلسه استاد پیشدار بیشتر و بطور اختصاصی به مقوله فن بیان و کسب تکنیک ها و مهارت های آن خواهند پرداخت. تکنیک ها و مهارت هایی از جمله حاضر جوابی، تمرکز، تکنیک مجادله، تکنیک حسن جویی، گوش دادن فعالانه، مثبت صحبت کردن و نحوه‌ی استفاده از لحن و کلام در فن بیان و در مجموع راه های دستیابی به یک فن بیان مناسب توضیح داده خواهد شد و شرکت کنندگان تمرین های لازم را در این خصوص انجام خواهند داد.

دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس

دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس

 

بطور کلی در طول جلسات این دوره، شرکت کنندگان سخنرانی خود را ارائه خواهند نمود. و بازخورد لازم را از استاد و سایر شرکت کنندگان دریافت خواهند نمود.

در جلسه اول نیز شرکت کنندگان سخنرانی خود را اجرا نمودند و بازخوردهای لازم را جهت بهبود و اصلاح ارائه سخنرانی خود از استاد پیشدار و سایر شرکت کنندگان دریافت نمودند.

سخنرانی شرکت کنندگان در دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس

سخنرانی شرکت کنندگان در دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس

افرادی که بیشترین بازخورد را دریافت نمایند و نسبت به این موضوع از انعطاف پذیری لازم برخوردار باشند، بهترین نتیجه را کسب خواهند نمود.

در طول این دوره تمرین هایی به شرکت کنندگان داده می شود که در فاصله زمانی بین دو جلسه باید آن ها را انجام دهند. در همین راستا مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان نیز یک پشتیبان، حمایت کننده و هُل دهنده در نظر گرفته است که پیگیر تمرین های شرکت کنندگان خواهد بود. به نحوی که به شرکت کنندگان انگیزه لازم را جهت انجام تمرین ها می دهد و پاسخ گوی سؤالات آن ها خواهد داد.

هجدهمین دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان واعتمادبه نفس- بندرعباس- سالن کنفرانس مجتمع گفتگوی تمدن ها

هجدهمین دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان واعتمادبه نفس- بندرعباس- سالن کنفرانس مجتمع گفتگوی تمدن ها

این جلسات روزهای یکشنبه هر هفته ساعت ۱۷ الی ۲۱ در سالن کنفرانس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه هرمزگان– واقع در گفتگوی تمدن های بندرعباس برگزار خواهد شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۷۶۳۳۵۱۱۲۴۵ و ۰۹۳۹۷۶۷۰۱۲۸ تماس حاصل نمایید یا روی کلید زیر کلیک نمایید.

Button

 

 

 

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *