ویدئو: سه گام مهم برای رسیدن به موفقیت

شخصیت سالم از رهگذر عزت نفس = استاد علی پیشدار

شخصیت سالم از رهگذر عزت نفس = استاد علی پیشدار

ویدئو: سه گام مهم برای رسیدن به موفقیت در سال ۹۷

دوستان گرامی سلام و خداقوت

در ابتدای سال ۹۷ هستیم. سال جدید را به همدیگر تبریک گفتیم و برای همدیگر آرزوی موفقیت داشتیم. امّا سؤالی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه و چطوری می توانیم در سال ۹۷ به موفقیت برسیم و به اهدافمان دست یابیم.

در اینجا من علی پیشدار با تجربه ۲۷ ساله که از فعالیت ها و شغل های مختلف در داخل و خارج از کشور کسب نموده ام. قصد دارم سه گام و فاکتور مهم را برای رسیدن به موفقیت و دستیابی به اهدافمان مطرح نمایم.

گام اول:

در گام اول ما می بایست به جای اینکه یک گام به جلو برداریم باید اتفاقاً یک گام به عقب برداریم! یعنی به سال ۹۶ برگردیم و نگاهی به پشت سر خود بیندازیم. قطعاً همه‌ی ما در سال ۹۶ موفقیت هایی داشته ایم امّا ذهن انسان به گونه‌ای است که فقط مشکلات و مسائل گذشته را بیاد ما می آورد. به طوری که اگر در طول سال ۹۶ یک یا چند مشکل و عدم موفقیت داشتیم و مابقی زمان آنرا به خوبی و خوشی گذرانده ایم، ذهن روی همان چند مشکل تمرکز می کند و موفقیت های بیشماری را که در آن زمان بدست آورده ایم را فراموش می کند. بله این خاصیت ذهن است. حال که به این موضوع واقف شدیم باید دست به کاری آگاهانه بزنیم.

به همین منظور باید آگاهانه به سراغ تمام موفقیت هایی که در سال ۹۶ داشته ایم برویم، در این مرحله خیلی از افراد ممکن است به این فکر کنند که آن ها موفقی نیستند و افراد موفق را کسانی بدانند که دارای چندین کارخانه و ویلا هستند یا دارای خودرو مدل بالا یا هواپیمای شخصی هستند. همین جا باید توضیح دهم، دوستان عزیز؛ موفقیت سقف ندارد، موفقیت زمان ندارد، موفقیت متعلق به جا ومکان و فرد خاصی نیست. هر شخصی که به دستاوردی که مدنظرش بوده است دست یافته است، فرد موفقی است. هر عملی که باعث رضایت، شادمانی، آرامش و خوشبختی شما می شود، موفقیت نامیده می شود. و فردی که این عمل را انجام داده و به هدفی رسیده است، فردی موفق است.

پس همین الان اقدام به نوشتن موفقیت های خود نمایید. از خود سخاوت نشان دهید، حتی از کوچکترین دستاورد و موفقیت هایی مثل خرید لباس نو برای خود و خانواده یا تهیه‌ی یک جاکفشی، سفر به مکانی خاص یا پرداخت بدهی هایتان دریغ نکنید. همه‌ی آن ها را بنویسید. تأکید می کنم حتماً یک کاغذ و خودکار بردارید و آن ها را یادداشت نمایید.

با این کار، آگاهانه ذهن را عادت می دهیم که روی نکات مثبت و موفقیت های ما تمرکز نماید. زمانی که ذهن ما برروی موفقیت های گذشته تمرکز نمود، متوجه خواهیم شد که چقدر دستاورد و موفقیت در زندگی داشته ایم که خودمان بدان ها توجه نداشتیم.

تمرکز روی موفقیت های سال ۹۶ باعث از دو طریق باعث می گردد که ما بتوانیم در سال ۹۷ به موفقیت های بیشتر و بزرگتری دست یابیم. در ابتدا از خداوند متعال بابت این همه نعمات و موفقیت هایی که به ما در سال ۹۶ عطاء فرموده است، شکرگذار باشیم. این شکر گذاری باعث می شود که سیل نعمات خداوند به سوی ما سرازیر شود. شکر نعمت نعمتت افزون کند.

دوماً با این تمرکز و توجه به موفقیت های گذشته، یک نیروی مضاعف و انرژی مثبت در ما ایجاد می شود که در واقع هل دهنده و مشوق ماست. به خود می گوییم من که در سال ۹۶ این همه دستاورد داشته ام و به این موفقیت ها دست یافته ام، موفقیت هایی که خیلی از آن ها در ابتدا به نظر غیرممکن بودند. پس می توانم به یاری خداوند با نیروی مضاعف و انرژی مثبت کارهای بزرگتری را در سال ۹۷ انجام دهم و خودم را از این مداری که در آن قرار گرفته ام خارج نموده و به مدار بالاتر برسانم.

گام دوم:

گام بعدی که باید در همین شروع سال ۹۷ محکم بردایم، این است که وارد حلقه‌ی افراد موفق شویم. افرادی را در زمینه ای که مد نظر ماست پیدا کنیم، با آنها آشنا شویم و خصوصیات و رفتارهای آن ها را در نظر بگیریم و همان کاری را انجام دهیم که آن ها انجام می دهند. البته یک موضوع بسیار مهم را باید در این خصوص توضیح دهم و آن این است که برای نزدیک شدن به این افراد فقط پیدا کردن آن ها ملاک عمل نیست. برای اینکه در کنار این افراد قرار گیرید باید از خود شخصیتی بسازید که با الگوها، طرز فکر، باورها و دیدگاه های آن ها یکسان یا بسیار نزدیک باشد. پس بعد از شناسایی این افراد در نظر بگیرید که آن ها چه ویژگی هایی دارند و همان ویژگی ها را در خود پرورش دهید تا بتوانید به راحتی در چرخه فعالیت آن ها قرار بگیرید و از تجربیات، افکار و ایده های آن ها استفاده نمایید.

گام سوم:

گام سوم که اتفاقاً مهمترین گام برای رسیدن به موفقیت و اهداف خصوصاً اهداف بلندمدت است. رشد و توسعه‌ی فردی است. با رشد و توسعه شخصی است که یک شخصیت سالم را بدست می آوریم و این شخصیت سالم است که دروازه‌ی ورود به موفقیت است. زمانی که از لحاظ شخصیتی بتوانیم خود را رشد دهیم، در جامعه از جایگاه ویژه ای برخودار خواهیم شد. شخصیت سالم و توسعه فردی باعث می گردد آماده کسب موفقیت ها باشیم. جایگاه و مدار اجتماعی ما تغییر می کند و در حلقه‌ی افراد موفق قرار خواهیم گرفت.

یکی از راه های بدست آوردن یک شخصیت اجتماعی سالم، کسب مهارت های مورد نیاز برای رسیدن به این جایگاه است. مهارت هایی همچون فن بیان، سخنرانی(توانایی صحبت کردن در مقابل جمع)، اعتمادبه نفس، خودباوری و عزت نفس، ارتباط مؤثر

شاید برخی از افراد در این فکر باشند که فن بیان و صحبت کردن در مقابل جمع یا سخنرانی، ویژه‌ی افراد سیاستمدار یا کسانی است که در جایگاه خاصی از جامعه هستند یا یک سخنران که باید روی سن برود و سخنرانی ایراد نماید. خیر.

شما دانشجو هستید؟ خانم خانه‌دارید؟ آموزگار، کارمند، کارشناس، مدیر یا رئیس یک کارخانه و یک مجموعه هستید؟ عضو شورا، کاندید یا دهیار هستید؟ شما در چه جایگاه اجتماعی قرار دارید؟ در هر جایگاه و مقامی که باشید برای اینکه روابط مناسب ایجاد نمایید یا از خدشه دار شدن روابطتان جلوگیری کنید و از جایگاه مناسب‌تری در جامعه برخوردار شوید و مهم بودن خود را به افراد موفق و بالاتر نشان دهید و در حلقه‌ی این افراد قرار گیرید، نیازمند فراگیری این مهارت‌های سخنرانی، فن بیان، اعتمادبه نفس، خودباوری، عزت نفس و ارتباط مؤثر و بطور کلی مهارت های اجتماعی هستید.

پیشنهاد می کنم در هر جا و مکانی که هستید شرایطی را ایجاد نمایید تا با بهره‌گیری از اساتید این حوزه یا هر حوزه ای که خود مایل به شرکت کردن در آن هستید، آموزش های لازم را کسب نمایید.

بدین منظور مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان اقدام به برگزاری دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس نموده است. جهت کسب اطلاعت بیشتر با شمارهای ۰۷۶۳۳۵۱۱۲۴۵ و ۰۹۳۹۷۶۷۰۱۲۸ تماس حاصل فرمایید یا روی کلید سبز زیر کلیک نمایید.

منتظر دیدار شما در این دوره جامع آموزش سخنرانی و فن بیان واعتمادبه نفس مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان هستیم.

موفق و پیروز باشید.

Button

 

در رابطه با مطالب فوق نیز، ویدئوی ۶ دقیقه ای زیر توسط استاد پیشدار تهیه شده است. لطفاً آنرا مشاهده نمایید.

 

Button

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *