کارگاه مهارت ارائه کنفرانس و پایان نامه های دانشجویی

برگزاری کارگاه مهارت ارائه کنفرانس و پایان نامه های دانشجویی در بندرعباس

کارگاه مهارت ارائه کنفرانس و پایان نامه های دانشجویی در بندرعباس توسط استاد علی پیشدار برگزار گردید.

پس برگزاری چندین کارگاه عملی موفق به منطور کسب مهارت های ارائه کنفرانس و پایان نامه های دانشجویی در بندرعباس توسط استاد علی پیشدار، این بار در دانشگاه هرمزگان این کارگاه به همّت دکتر محمد غفورنیان عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان-بندرعباس و استاد راهنما و استاد داور پروپوزال ها و پایان نامه های دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی تهران و نیز جناب آقای زارغ مسئول بزرگوار روابط عمومی این دانشگاه در تاریخ ۲۶ بهمن ماه برگزار گردید.در این کارگاه تعداد کثیری از دانشجویان شرکت کردند که استاد پیلاس که به مشدار در طول کدت حدود ۴ ساعت به طول انجامید، تعدادی از دانشجویان را دعوت به سخنرانی کردند و که بازخورد بسیار خوبی از این موضوع گرفته شد. بطوریکه پس از خاتمه کارگاه، دانشجویان ضمن تشکر از استاد پیشدار به خاطر ارائه مطالب مفید در جهت کسب مهارت ارائه کنفرانس و چگونگی نمایش پایان نامه، از ایش

پس از برگزاری این کارگاه و مطلع شدن سایر دانشچویان دانشگاه های اسن تاهرمزگان و استقبال شدید آنان دعوت نمودند که کارگاه های بیشتری را در این دانشگاه برگزار نمایند که این پیشنهاد و دعوت مورد استقبال استاد پیشدار قرار گرفت و مقرر گردید که با هماهنگی جناب زارع مسئول محترم روابط عمومی در آینده از این دست کارگاه ها در دانشگاه هرمزگان برگزار گردد. ها برای برگزاری این نوع کارگاه ها، خصوصن در مورد کارگاه کسب مهارت های ارائه کنفرانس و پایان نامه های دانشجویی، جناب استاد علی پیشدار و جناب دکتر محمد غفورنیان تصمیم گرفتند، کارگاه کسب مهارت های عملی ارائه کنفرانس و پایان نامه دانشچویی را در بندرعباس برگزار نمایند.

کارگاه مهارت ارائه کنفرانس و پایان نامه های دانشجویی –

دیگر نگران ارائه دفاعیه و پایان نامه خود نباشید

کارگاه مهارت ارائه کنفرانس و پایان نامه های دانشجویی - استاد علی پیشدار

کارگاه مهارت ارائه کنفرانس و پایان نامه های دانشجویی – استاد علی پیشدار

برگزاری کارگاه عملی کسب مهارت های ارائه پایان نامه و کنفرانس دانشجویی در بندرعباس

این کارگاه در تاریخ دوم اردیبهشت ۹۶ به مدت ۴ ساعت در مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان برگزار گردید. که به دو قسمت حدود ۱/۴۵ ساعته تقسیم گردید و که حدود نیم ساعت آن نیز به استراحت و پذیرایی اختصاص یافت.

موضوع و محتوای مطالب این کارگاه از سه قسمت تشکیل شده است.

۱- پی و اسکلت= محتوای موضوع= چه می خواهم بگویم؟

۲- دیوارها= چگونگی حالات و بیان شخص = چگونه بگویم؟

۳- نما= نحوه ی نمایش مطالب = چگونه نمایش دهم؟

کارگاه مهارت ارائه کنفرانس و پایان نامه های دانشجویی –

در ساعت اول کارگاه جناب دکتر غفورنیا به قسمت اول موضوع این کارگاه که همانا تشریح چگونگی جمع آوری مطالب و نحوه و اصول تهیه پروپوزال نویسی پرداختند. در این جلسه جناب دکتر پی و شالوده یک پایان نامه را که همان تهیه ی محتوا و چگونگی نام و عنوان پروپوزال و یایان نامه دانشچویی است را خصوصاً برای دانشجویان ارشد و دکترا توضیح دادند. با توجه به اینکه ایشان خود بعنوان استاد راهنما و استاد داور در این زمینه فعالیت دارند بطور مطلوب دانشجویان را راهنمایی و جهت تسهیل کار آنان تلاش نمودند.

محتوای پایان نامه که اسکلت یک ارائه و دفاعیه دانشجویی است از مهمترین قسمت های یک پایان نامه تشکیل شده است که جناب دکتر غفورنیا نیز با توجه به تخصص خود در این خصوص راه ها و اشکال مختلف جمع آوری محتوای مطلب و پایان نامه را به دانشچویان نشان دادند.

در بین دو زمان کارگاه، دانشجویان استراحت کرده و مورد پذیرایی قرار گرفتند.

بعد از آن در ساعت دوم کارگاه، استاد علی پیشدار به قسمت های بعدی موضوع کارگاه دانشجویی پرداختند که عبارتند بودند از:

– چگونگی حالات و بیان شخص ارائه دهنده ی کنفرانس یا پایان نامه دانشجویی یعنی اینکه شخص چگونه بگوید؟

در این قسمت استاد علی پیشدار روی زبان بدن و نحوه ی اجرای سخنرانی و ارائه ی شفاهی پایان نامه توسط دانشجو و ارائه کننده تأکید داشتند. حرکت دست ها، حالات چهره، ارتابط چشمی با مخاطب و اساتید از جمله موارد مهمی هستند که در این بخش توضیح داده شد. دانشجویان شرکت کننده در این کارگاه عملاً به اجرای نقش خود پرداختند و بازخورد لازم را از استاد و سایر دانشجویان دریافت نمودند که به کیفیت اجرای آن ها کمک نمود.

– نحوه ی نمایش مطالبی که دانشجو تحت عنوان پایان نامه تهیه نموده است یعنی چگونه این پایان نامه را نمایش بدهم؟

در این بخش تأکید استاد علی پیشدار بیشتر به موضوع ساخت اسلایدهای پاورپوینت بود که اغلب دانشچویان در این زمینه ضعیف عمل می کنند. اسلایدها از نظر روانشناختی و روانشناسی مورد بررسی و ویرایش قرار گرفت. رنگ بندی اسلایدها و فونت مورد نیاز برای عنوان ها و نیز محتوای اسلایدها مشخص گردید به نحوی که مورد توجه داوران قرار گیرد.

با توجه به اینکه استاد علی پیشدار خود در زمینه ی سخنرانی و فن بیان و مهارت های ارتباطی متخصص هستند و نیز کارشناس ارشد آموزش و برنامه ریزی با سابقه ۲۷ ساله نیز هستند، در دو قسمت فوق که بدان ها اشاره شد تکنیک ها و مهارت های لازم را جهت حالات بدن شخص ارائه کننده و نیز نحوه ی نمایش مطالب و چگونگی ساخت و تهیه اسلایدها را به دانشچویان آموزش دادند.

ویدئو و صوت کارگاه مهارت ارائه کنفرانس و پایان نامه های دانشجویی تهیه گردید.

دی وی دی کارگاه عملی کنفرانس دانشجویی و دفاع از پایان نامه

دی وی دی کارگاه عملی کنفرانس دانشجویی و دفاع از پایان نامه

دانشجویان گرامی می توانید از طریق کلیدهای زیر توضیحات بیشتر را در خصوص این محصول آموزشی دریافت نمایید.

Button

Button

 

 

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *