کلاس‌های فن بیان و سخنرانی در بندرعباس

فن بیان و سخنرانی در بندرعباس - دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس بندرعباس - استاد علی پیشدار

فن بیان و سخنرانی در بندرعباس – دوره جامع آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس بندرعباس – استاد علی پیشدار

ضرورت فراگیری فن بیان و سخنرانی

فن بیان و سخنرانی در بندرعباس – کلام لباس اندیشه است و فن بیان زیرمجموعهٔ آداب و معاشرت است که تأثیر بسزایی در روابط اجتماعی دارد. همان‌قدر که به سرووضع و آراستگی خودمان می‌رسیم باید به بیان خودمان نیز اهمیت بدهیم. داشتن یک بیان فصیح می‌تواند روابط اجتماعی ما را به شکل قابل‌توجهی بهبود بخشد.

فن بیان و سخنرانی  موضوعی است که اکثر افراد به نحوی با آن سروکار دارند و در زندگی شخصی خود بصورت ناخودآگاه مورداستفاده قرار می‌دهند. افرادی نیز نیازمند این مقوله هستند؛ اما هنوز یا به آن بی‌توجهی نشان می‌دهند یا اینکه اطلاعی از محل برگزاری و نحوه برگزاری این دوره ها و کلاس های آموزشی در بندرعباس را ندارند. زمانی که به این افراد می گوییم کلاس های فن بیان و سخنرانی در بندرعباس نیز برگزار می شود و در حال حاضر دومین دوره جامع آموزش سخنرانی و فن بیان توسط استاد علی پیشدار در بندرعباس در حال برگزاری است، با تعجب می گویند مگر این کلاس ها در بندرعباس نیز برگزار می شود؟ خوشبختانه وقتی که جواب مثبت می گیرند با علاقه فراوان استقبال می کنند.

چرا برگزاری کلاس‌های فن بیان و سخنرانی در بندرعباس لازم وضروری است؟

اما سؤالی که به‌صورت کلی مطرح می‌شود؛ این است که چرا مردم بندرعباس به کلاس‌های آموزش فن بیان و سخنرانی نیازمند؟ چرا جای کلاس‌های فن بیان و سخنرانی در بندرعباس در بین سایر آموزش‌ها خالی به نظر می‌رسد؟ از آنجائی که شهر بندرعباس از قدیم به علت بافت فرهنگی و اقلیمی از دیرباز مردمانی نجیب، خونگرم و مهمان‌نواز را در خود پرورش داده و با این خصوصیات شناخته‌شده‌اند. این امر خود باعث شده است که شوربختانه مردمان این خطه از کشور، همیشه به‌نوعی چوب همین نجابت خود را خورده‌اند و برخی افراد نیز از همین فرصت سؤاستفاده کرده اند و بر این مردم ظلم روا داشته‌اند و از این موضوع به نفع خود بهره برده‌اند. البته اشخاص و اساتیدی هم بوده‌اند که درراه خدمت به این شهر همت کرده‌اند؛ که جای تقدیر و تشکر از این بزرگواران دارد.

دوری از مرکز و پایتخت کشور نیز مزید علت شده است. عدم دسترسی به این‌گونه آموزش‌ها و بهره‌مندی از دانش اساتید مجرب این حوزه مسبب دیگری است که مردم شهر بندرعباس نتوانند آن‌طور که بایدوشاید از کلاس‌های فن بیان که به آن علاقه‌مند و نیازمند هستند، بهره ببرند.

مردم شهر بندرعباس در اکثر موارد از حق خود به دلیل کم‌رویی، کم‌حرفی و خجالت می‌گذرند. همین مردم در بسیاری از موارد علی‌رغم داشتن تخصص و قابلیت‌های فراوان، قادر به ارائه صحیح مطالب و دانسته‌های خود نیستند. این خود سببی است که مسئولین نیز به توانمندی های آن‌ها بی‌توجهی کنند.

لذا از قافله بزرگان عقب می‌مانند. حرف خود را نمی‌زنند، حق خود را مطالبه نمی‌کنند. حاضرجواب نیستند و به همین دلیل بعد از هر ماجرایی که منجر به عقب‌نشینی آن‌ها می‌شود، خودخوری می‌کنند، عصبانیت و عدم پیروزی خود را به سایر اعضاء خانواده انتقال می‌دهند و فقط در خانواده است که می توانند حرف خود را بزنند، آن هم با عصبانیت و ناراحتی که ناشی از انتقال همان عوامل و مشکلات بیرونی است که با خود همراه دارند. بنابراین این افراد فقط خود را پیروز میدان خانواده می‌دانند و به قول معروف فقط در خانواده وبرای خانواده خود، شیر هستند!

سال‌هاست که به هر دلیل نتوانسته‌ایم بر این نقیصه غلبه کنیم، پس برای اینکه حرف خود را بزنیم، حق خودمان را بگیریم و حاضرجواب باشیم نیازمند تلاش و آموزش و کسب مهارت در این زمینه هستیم؛ بنابراین لزوم برگزاری کلاس‌های فن بیان و سخنرانی در بندرعباس و سایر شهرهای استان به‌وضوح به چشم می‌آید. این همت والای اساتید و متخصصانی که در این زمینه فعالیت دارند را می‌طلبد.

 

چرا برگزاری کلاس های فن بیان و سخنرانی در بندرعباس ضرورت دارد؟

داستان مجید عاشوری!

اکثر مردم شریف بندرعباس داستان و فیلم مربوط به مصاحبه مجید عاشوری، ماهی‌فروش بندرعباسی را که توسط صداوسیمای مرکز خلیج‌فارس تهیه‌شده بود را دیده یا شنیده‌اند و در این خصوص داستان‌ها و روایت‌های زیادی را مطرح شده است. عبارات و تکیه‌کلام‌های متعددی نیز در این خصوص دربارهٔ این ماهی‌فروش محترم شهرمان ساخته‌شده است؛ که تاکنون ورد زبان‌هاست.

 

 

 

چرا آقای مجید عاشوری نتوانست در آن زمان، جواب مناسب ارائه کند؟ این مشکل از کجا نشئت می‌گیرد؟ مگر آقای عاشوری تخصص کافی در خصوص ماهی، ماهی گیری و ماهی‌فروشی نداشت؟ پس چرا نتوانست به‌طور مناسب و مفید پاسخ گوی سؤال خبرنگار شود؟ نه اینکه نداشتن یک فن بیان مناسب برای انتقال مطالب، این ضعف را در فردی بااین‌همه تجربه به وجود آورده است.

این ضعفِ نداشتن فن بیان مناسب دراین گونه افراد چه تأثیری بر خانواده و فرزندان شخص خواهد گذاشت؟ فرزند یا فرزندان شخص، در مدرسه مورد تمسخر همکلاسی‌های خود قرار خواهدگرفت. خانواده نیز در محله روی دیدن سایر همسایه‌ها را نخواهند داشت. اختلافات خانوادگی شروع به شکل گرفتن خواهد نمود. هرچند که خوشبختانه درنهایت در این مورد خاص آقای مجید عاشوری باقدرت و توان روحی و روانی بالایی که از خود به نمایش گذاشت، توانست، از این برهه گذر نماید و از این موضوع به نفع خود بهره ببرد و به معروفیت و فروش ماهی او افزوده گردد؛ اما در مقطعی از زمان فشار عصبی، محیطی و اجتماعی شدیدی را بر این ماهی‌فروش محترم تحمیل کرد.
آیا برای همه این گونه اتفاق ها، پایان خوشی خواهد داشت؟ قطعاً خیر. همیشه شانس در پایان با ما یار نیست. می‌بینیم که همین بیان نامناسب چه مشکلاتی را بر سر راه ما قرار خواهد آورد. چرا باید بگذاریم کارد به استخوان برسد و آن موقع به فکر جبران باشیم. چرا نوش دارو پس از مرگ سهراب؟!

در نظر بگیرید زمانی که ما صاحب یک خودرو مدل بالا هستیم آیا اجازه می دهیم کسی روی آن خط بکشد؟ اگر این اتفاق افتاد عکس االمعل ما چیست؟ در اکثر مواقع ما از این موضوع ناراحت می شویم و تا مدت ها در فکر آن هستیم. ببینید آنقدر که به این موضوع اهمیت می دهیم به بیان خودمان اهمیت نمی دهیم و اجازه می دهیم که هم دیگران و هم خودمان خطی روی روح و روان خود بکشیم که تا مدت ها گریبانگیر ما می شود و زندگی ما را دچار چالش می کند.

دلایل استقبال کم از کلاس‌های فن بیان و سخنرانی در بندرعباس

از افراد زیادی می‌شنویم که به اهمیت کلاس‌های فن بیان و سخنرانی پی برده‌اند؛ اما به چه دلیل از این کلاس‌ها استقبال نمی‌کنند، به وضوح مشخص نیست.

یکی از دلایل، می‌تواند هزینه شرکت در این کلاس‌ها باشد که خیلی از افراد آن را زیاد می‌پندارند، اما همین افراد توجه نمی‌کنند که خود چقدر هزینه صرف کارهای متفرقه و بی اهمیت می‌کنند که نه‌تنها برای آن‌ها سود ندارد بلکه زیان آور نیز است. ازجمله خرید انواع موبایل‌ها، لباس‌ها و سایر مصنوعاتی که خیلی هم موردنیاز نیست؛ اما راضی به پرداخت مبلغی نیستند که زندگی آن‌ها را تغییر می‌دهد. اعتمادبه‌نفس آن‌ها را در جامعه بالا می‌برد و به قدرت و جذابیتی می‌رسند که قبل از این نداشتند.

دلیل دوم؛ این است که، چون مردم بیشتر به چیزهایی توجه می‌کنند که قابل‌دیدن و ملموس باشد، به همین دلیل، مردم تغییرات حاصل از آموزش‌هایی که در کلاس‌های فن بیان و سخنرانی در آن ها ایجاد می نماید، را در ابتدای کار به وضوح مشاهده نمی کنند و برای آن ها قابل لمس نیست. پس چون نتیجه در پایان دوره های آموزشی فن بیان و سخنرانی مشخص می‌شود. لذا در وهلهٔ اول افراد از پرداخت هزینه های دوره امتناع و از شرکت در این کلاس‌ها خودداری می‌نمایند.

همین افراد فرزندان خود را به انواع کلاس‌های آموزشی می‌برند تا تخصص‌های مختلف را یاد بگیرند که در آینده به کارِ آن‌ها بیاید. فرزندان درنهایت تبدیل به متخصصانی می‌شوند که فقط می‌توانند مهارتشان را برای خودشان تشریح کنند و قدرت و توانایی انتقال آن را به دیگران ندارند. درصورتی‌که از این راه می‌توانند علاوه بر اینکه به سایر افراد فایده برسانند، به نیاز مادی خود هم‌دست پیدا کنند.

همچنین از گوشه و کنار شهر می‌شنویم، افرادی هستند که نیازمند و علاقه‌مند به کلاس‌های فن بیان هستند؛ اما اطلاعی از این موضوع ندارند که کلاس‌های فن بیان و سخنرانی در کجا و به چه صورت برگزار می‌گردد؟ چگونه می‌توانند به این کلاس‌های فن بیان دسترسی یابند؟ این نیز می‌تواند دلیلی دیگر مبنی بر عدم توجه و یا شرکت در کلاس‌های فن بیان باشد.

امّا به تجربه مشخص شده است، افرادی که واقعاً به اهمیت فن بیان و سخنوری در رسیدن به موفقیت پی برده اند، حاضر به پرداخت تمام و کمال هزینه های مربوطه بوده اند واز نتیجه لازم و مورد انتظار خود را از شرکت در این کلاس ها دریافت داشته اند. در این خصوص رجوع شود به بخش گزارشات کارگاه ها در وب سایت www.ganjenahan.com

کلاس‌های فن بیان مثل خیلی از آموزش‌های مطرح و مهم دیگر بیشتر در تهران برگزار می‌گردد. خوشبختانه مدتی است که کلاس‌های فن بیان در شهرستان‌ها هم برگزار می‌شود. ازجمله این شهرستان‌ها، شهر بندرعباس است که کلاس‌های فن بیان در این شهر به همت اساتید مجرب این حوزه راه‌اندازی و برگزارشده است.

مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان نیز در راستای همین هدف و رسالت خود، درصدد است تا جایگاه کلاس‌های فن بیان و سخنرانی را به‌صورت کاملاً تخصصی و حرفه‌ای و به‌صورت کاملاً کاربردی و عملی در شهر بندرعباس ارتقاء دهد. کلاس‌ها و کارگاه‌هایی که افراد پس از گذراندن این دوره‌ها و انجام تمرین‌های خاص آن به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

این کارگاه‌ها طی یک دوره ۳۲ ساعته، در ۸ جلسه و در حال حاضر هر هفته یک جلسه به‌صورت کاملاً حرفه‌ای، از مرحله مبتدی تا پیشرفته توسط استاد پیشدار برگزار می‌گردد.

در زمان برگزاری این کارگاه‌ها که به‌صورت کاملاً کاربردی و عملی اجرا می‌گردد، در هر جلسه شرکت‌کنندگان در کلاس‌های فن بیان و سخنرانی، سخنرانی خودشان را ارائه می‌کنند و به فراخور یادگیری مطالب، توسط استاد پیشدار تجزیه‌وتحلیل می‌شوند. همین‌طور که به انتهای دوره نزدیک می‌شویم خودِ شرکت‌کنندگان سخنرانی سایرین را  مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌گیرند.

در طول دوره تمرین‌هایی در خصوص فن بیان و سخنرانی به افراد داده می‌شود که می‌بایست تا جلسه بعد آن‌ها را انجام داده و در سخنرانی جلسه آینده خود بکار بگیرند.

جهت مشاوره و اطلاع از چگونگی برگزاری و شرکت در کلاس‌های فن بیان و سخنرانی در بندرعباس کافی است با شماره های ۰۷۶۳۳۵۱۱۲۴۵ -۰۹۳۹۷۶۷۰۱۲۸ تماس حاصل نمایید یا از طریق لینک زیر در اطلاعات لازم را دریافت و ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

https://ganjenahan.com/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%8C-%D9%81%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D9%85/

 

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *