خلاصه کتاب قورباغه را قورت بده

خلاصه کتاب قورباغه را قورت بده

کتـاب قورباغــه را بخــور !

قورباغه را قورت بده –

خلاصه کتاب قورباغه را قورت بده

خلاصه کتاب قورباغه را قورت بده

نویسنده: بـرایـــان تریســـی

 خلاصه شده توسط: استاد علی پیشدار

تعداد صفحات: ۱۱

دسترسی: محتوای کامل «خلاصه کتاب قورباغه را قورت بده» را می توانید با تکمیل کردن فرم پایین متن بطور رایگان دانلود نمایید.

 

 

 ۲۱ روش عالی برای پیروزی بر وسوسه پشت گوش انداختن و دستیابی به بیشترین نتیجه در کمترین زمان

مقدمه :

قورباغه را قورت بده –  قورباغه را بخـوریــد .

قورباغه را قورت بده –

سال­هاست می­گویند اگر اولین کاری که صبح اول صبح می­کنی این باشد که قورباغه ی زنده­ای را قورت بدهی ، چون خاطرت جمع است که می­دانی این بدترین کاری بوده که می­توانسته در تمام امروز برای تو پیش آید ، با موفقیت آن روز را به پایان خواهی رساند .

کلید دست­یابی به سطوح بالای کارآیی و اجرا آن است که این را عادت تمام عمر خود بکنی که هرروز صبح اول اصلی­ ترین کارت را انجام بدهی .

اگر، به مدد تکرار و تمرین ، خود را طوری بپرورید که پشت­گوش اندازی را کنار نهید و مهم­ترین کاری را که برعهده ­تان است به سرعت به انجام برسانید ، به سرعت در زندگی و کارتان پیش­رفت می­کنید .

۱- میز را بچینید

قورباغه را قورت بده –

یکی از علل عمده ­ی پشت­گوش انداختن و بی انگیزه­ گی این است که طرف بلاتکلیف و سردرگم است، نمی­داند چه باید بکند ، به چه ترتیبی ، و به چه دلیلی باید بکند . باید بکوشید در هر کاری که می­کنید تکلیف خود را هرچه روشن­تر کنید و بدین ترتیب با تمام نیرو از این وضعیت رایج (نا روشنی ) پرهیز نمایید .

 • و اینک یک اصل مهم برای موفق شدن ، مکتوب بیاندیشید
 •  خواست خود را دقیقاً مشخص کنید .
 • بنویسیدش
 • برای هدف­تان مهلت تعیین کنید .
 • کارهائی را که می­پندارید برای دست­یابی به هدف­تان باید انجام دهید فهرست کنید
 • فهرست را به شکل طرح سازمان­دهی کنید .
 • فوراً اقدام به اجرای طرح کنید
 • تصمیم بگیرید هرروز کاری انجام دهید که شما را به هدف اصلی­تان نزدیک کند .
 • هدف­ها سوخت کوره ­ی دست آوردها هستند .

 ۲- برای هرروز پیشاپیش طرح و برنامه تهیه کنید .

بهترین مژده این است که در ازای هر دقیقه­ ای که صرف طرح و برنامه ریختن کنید ، ده دقیقه در انجام و اجرای آن صرفه ببرید . طرح و برنامه ریختن برای کار روزانه بیش از ده یا دوازده دقیقه از شما وقت نمی­گیرد ، اما در ازای همین هزینه­ ی مختصر زمانی ، دست کم دو ساعت (یعنی بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دقیقه ) اتلاف وقت و اقدامات توأم با سردرگمی نخواهید داشت .

این جمله­ ی هفت “پ” ای را به ذهن بسپارید : پرداختن پلان پیش از پروژه پشتیبان پیروزی بر پشت­گوش اندازی.

فهرست­تان را یک شب پیش ، بعد از کار روزانه­ تان تهیه کنید .

کار مدام و پیوسته براساس فهرست باعث می­شود نوعی حس حرکت مثبت به جلو در شما پدید آید که همین مانع تن دادن به پشت­گوش اندازی می­شود . همین حس پیش رفتن ، انرژی بیش­تری به شما می­بخشد و باعث می شود در سراسر روز یک نفس جلو بروید .

۳- در مورد همه چیز قاعده­ ی ۸۰/۲۰ را به کار برید .

معنی­اش این است که اگر در فهرست شما ده مورد وجود دارد، دو تا از این موارد به اندازه­ی مجموع هشت مورد دیگر می­ارزند ، یا حتی بیش­تر می­ارزند . کشف جالبی است .

معمولاً ارزش­مندترین کار شما در طی هرروز ، سخت­ترین و پیچیده­ ترین کارهای­تان است .

مدیریت زمان در واقع مدیریت زندگی است ، مدیریت شخصی است . به واقع تحت کنترل در آوردن توالی حوادث است . مدیریت زمان یعنی کنترل کاری که بعد می­کنید . و همیشه اختیار دست شماست که انتخاب کنید کدام کار را سپس انجام خواهید داد . این که بتوانید میان مهم و غیرمهم انتخاب کنید عامل کلیدی موفقیت شما در زندگی و کار است .

۴- به نتایج بیاندیشید

نتایج بالقوه­ ی هر کار یا فعالیتی عوامل کلیدی برای تعیین میزان اهمیت واقعی آن کار برای شما یا شرکت­تان است .

نحوه­ی برخورد شما با زمان ، یا در واقع «افق زمانی» شما ، تأثیر بسیار زیادی بر رفتار و انتخاب­های شما دارد . آدم­هائی که چشم انداز دور و درازی از زندگی و کار خود دارند ظاهراً در مورد اوقات و فعالیت­های خود تصمیمات بسیار مناسب­تری اتخاذ می­کنند تا آدم­هائی که بسیار کم به آینده می­اندیشند.

اگر وظیفه یا فعالیتی نتایج مثبت بسیاری در بر دارد ، ارجحیت اول را به آن بدهید و بی معطلی آغازش کنید . اگرهم کاری ، در صورتی که خوب و سریع انجام نشود نتایج بالقوه منفی زیادی به بار می­آورد ، انجام آن نیز باید در ارجحیت قرار گیرد . قورباغه­تان هرچه که هست ، با عزم راسخ ، اول آن را قورت بدهید .

یکی از بهترین راه­ها برای تعیین اولویت­های حقیقی در کار و زندگی شخصی آن است که مدام به نتایج بالقوه­ی انتخاب­ها ، تصمیم­ها ، و رفتارهای­تان بیاندیشید .

۵- مدام روش الف ب پ ت ث را به کار بندید .

قدرت این تمهید در سادگی آن است . بدین ترتیب عمل می­کنید، نخست فهرستی از هر کاری که در روز جاری باید انجام دهید تهیه می­کنید . مکتوب می­اندیشید .

سپس­، پیش از انجام اولین کار ، جلوی هر موردی یک الف ، ب ، پ ، ت ، یا ث در فهرست خود می­گذارید .

قاعده این است که تا کاری از دسته­ی «الف » بر زمین باقی است­، نباید به کارهای دسته­ی «ب» بپردازید. تا وقتی یک قورباغه ­ی بزرگ چشم انتظار نشسته تا بخوریدش ، یک بچه قورباغه نباید حواس شما را پرت کند .

۶-توجه خود را بر زمینه ­های کلیدی حاصل کارتان معطوف کنید .

باید در زمینه­ ی شغل­تان از دانش و مهارت لازم بر خوردار باشید این ملزومات مدام در حال دگرگونی ­اند .

زمینه­ ی کلیدی حاصل کار ، فعالیتی است که در زیر کنترل شماست . نتیجه­ ی کار شماست که به درون ده یا عامل مشترک کار دیگران تبدیل می شود .

یکی از سریع ترین و بهترین شیوه ­ها برای دست کشیدن از تعلل و انجام دادن سریع­تر کارها این است که در تمام زمینه­ ی کلیدی کارتان به کمال برسید . این می­تواند به اندازه­ ی هر کار دیگری که در زندگی یا شغل­تان انجام می دهید ، مهم باشد .

۷- از قانون کارآیی تحت فشار تبعیت کنید

این قسمتی از خلاصه کتاب قورباغه را قورت بده است. برای دریافت متن کامل خلاصه کتاب قورباغه را قورت بده، پس از تکمیل فرم پایین آنرا بطور رایگان دریافت نمایید.

 

اشتراک این صفحه

1 Comment

 1. سعید ذاکری گفت:

  عالی هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *