راز نقاشی هایی که در هنگام صحبت کردن با تلفن می کشیم؟

راز نقاشی هایی که در هنگام صحبت کردن با تلفن می کشیم؟

راز نقاشی هایی که در زمان صحبت با تلفن می کشیم؟

راز نقاشی هایی که در هنگام صحبت کردن با تلفن می کشیم؟

راز نقاشی هایی که در هنگام صحبت با تلفن می کشیم؟

راز – راز نقاشی هایی که در زمان صحبت با تلفن می کشیم؟

اگر شما جزء افرادی هستید که در زمان صحبت کردن با تلفن همراه یا ثابت اقدام به کشیدن نقاشی یا کشیدن خطوطی با قلم و کاغذ می کنید خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم.

راز – زمانی را در نظر بگیرید که خودکار یا مدادی در دست دارید و اقدام به  صحبت کردن با شخصی از طریق تلفن می کنید. در این هنگام ما با این خودکاری که در دست داریم چه کاری انجام می دهیم؟  رمز و راز این کار چیست؟

شروع می کنیم به کشیدن انواع خطوط عمودی، افقی، منحنی، اریب و … انواع اشکال هندسی و غیر هندسی و گاهاً بی معنا- نوشتن اسامی خاص که مدام تکرار می کنید یا نوشتن جملاتی که در حین گفتگو بیان می شود.

جالب است بدانید نقاشی های درهم و برهمی که یا در حین صحبت با تلفن یا سمینار، یک جلسه خسته کننده و یا زمانی که افکارتان مغشوش است می کشید، ممکن است در نگاه اول چیز جالبی برای گفتن نداشته باشد. به اعتقاد بسیاری از روانشناسان این نوع نقاشی ها نمایانگر ناخودآگاه درون و افکار ما هستند که از ناخودآگاه ذهنمان برروی کاغذ سرازیر می گردد و اسرار ناگفته ای از شخصیت ما مانند آروزها، امیال، ترس ها و رویاهای نهانی که هیچ گاه نتوانسته ایم آن ها را برزبان بیاوریم را به تصویر می کشند.

 مطالعات روانشناسان و پژوهشگران دلایل ترسیم این خط های درهم و برهم و نقاشی ها متفاوت و عجیب و غریب در موقعیت های مختلف را به شرح ذیل نشان می دهد.

۱-     بیان ناراحتی و بی قراری:

ممکن است شکلی از بیان بی قراری و نارحتی باشد یا کاری که وقتی رنجیده خاطر و خسته یا منتظر اتفاقات هیجان انگیزتری هستیم، انجام می دهیم.

۲-     رهایی از استرس:

تزئین کاغذ با خطوط مارپیچ، نوشته های بدخط و بی معنا و نقاشی های کوچکی که در حین صحبت کردن در موقعیت های مختلف کشیده می شود، ممکن است برای رهایی از استرس و تنشی باشد که در آن لحظه یا قبل از آن راجع به موضوع مورد گفتگو و یا مسائل دیگر قبلی داشته اید.

۳-     ترسیم بی جهت:

این اشکال شامل مجموعه ای از علائم، خطوط و نقوش می باشد که بی هدف و بی دلیل ترسیم می شوند اما حاوی مطالب زیادی در مورد شخصیت افراد هستند. کسانی که این خطوط را می کشند اغلب کسانی هستند که با کاغذ و قلم راحت هستند و با رسم این اشکال، نقش ها را می توان به صورت یک فعالیت  خلاق سمت راست معز ارزیابی کرد.

۴-     آزاد سازی مغز از فعالیت های ذهنی:

رسم این اشکال و خطوط، مغز را از فعالیت های ذهنی آزاد می کند. به همین دلیل است که روانشناسان اعتقاد دارند زمانی که پرونده های ذهنی زیادی از مشکلات و مسائل منفی دارید آن ها را روی کاغذ بیاورید و از ذهن خود خارج نمایید. به این ترتیب ذهن را از حجمه ی مسائل و مشکلات روزمره رها خواهید نمود. به نظر می رسد که انجام این کار باعث می شود که از شدت ناراحتی و عصبانیت ما با این کار کاسته می شود و بهتر می توانیم به یک یا چند موضوع مورد نظر خود در طول روز پرداخته و نسبت به انجام یا حل آنها اقدام نماییم.

۵-     شکل دیداری خیال پردازی:

برخی روانشناسان رسم این اشکال و خطوط را به عنوان شکل بصری خیال پردازی ارزیابی می کنند. بر طبق این نظریات سه نوع خیال پردازی وجود دارد:

الف) برآورده شدن آرزوها
ب) غصه خوردن
ج) کارهایی که برای آینده برنامه ریزی شده اند

به عقیده این روانشناسان این خطوط و اشکال معمولن با حس لذت بخش برآورده شدن آرزوها در ارتباط است و کسانی که این خطوط و نقوش را ترسیم می کنند، معمولن آدم های مستعد خیال بافی هستند.

اثری که عاشق پیشه ها به جا می گذارند

آنهاییا که در هر موقعیتی شروع به کشیدن قلب می کنند چیزی در ذهن دارند که حدس زدن آن خیلی هم سخت نیست، آنها دوست دارند عاشقانه و رمانتیک رفتار کنند.

چشم

زمانی که کسی در جاهای خالی کاغذ شروع به کشیدن چشم می کند، او کسی است که نیست به همه اطرافیانش و انگیزه های آن ها مشکوک است و فکر می کند همه می خواهند درباره او قضاوت کنند و بد بگویند.

اگر چشم خیلی هنرمندانه کشیده شود و  چشم هایی دخترانه با مژگانی خیلی بلند می تواند نشان دهنده غرور و خود بینی فرد باشد. اگر چشم حالتی کارتونی داشته باشد نشان دهنده این است که فرد شخصیتی تفسیرگر دارد و دوست دارد درباره همه قضاوت کند. البته یادتان نرود که اگر کودکی چنین چشمی را بکشد فقط نشان دهنده چیزهایی است که از اطرافش یادگرفته است نه چیز دیگر، چرا که کشیدن چشم بسیار ساده است و خیلی از بچه ها گاهی شروع به کشیدن چنین چیزی می کنند.

فلش مساوی با چاه طلب بودن

راز – اگر معمولن عادت دارید هر جا که بتوانید فلش و خط جهت دار بکشید، باید بگوییم شما روحیه بلند پروازی دارید.

مکعب

شاید آدم های کمی باشند که هنگام فکر کردن به طور ناخودآگاه جاهای سفید کاغذهای اطرافشان را با کشیدن مکعب های تودرتو پر می کنند. مکعب به این معناست که فرد تمام زوایای موضوع مورد نظر را در نظر می گیرد. حال اگر عادت دارید گوشه و اطراف کاغذ مربع بکشید، باید بگوییم که معمولن به یک موقعیت تنها از یک زاویه نگاه می کنید. علاوه بر این ها ناگفته نماند که کشیدن مکعب نشانه محافظه کار بودن فرد نیز هست، یعنی کسی که به این راحتی ها تن به خطر نمی دهد.

کسانی که عادت دارند هر جای سفیدی که پیدا می کنند خانه بکشند، معمولن وابستگی عاطفی خاصی به خانه شان دارند. آن ها که تزئیناتی را روی خانه می کشند مثل پرده، شیشه پنجره، راه عبوری ارتباطی و … یعنی دوست دارند در این زمینه ها سرمایه گذاری کنند مثلن خانه بهتر بگیرند، وسایل خانه بخرند.

اما اگرفردی خانه ای بدون در و پنجره بکشد، باید حواستان جمع کنید چرا که این فرد احتمالن مشکل بزرگی دارد، در واقع او در موقعیتی قرار دارد که احساس می کندهیچ راه فراری وجود ندارد.

خط خطی کردن

کسی که بدون هدف خط خطی می کند و برای خودش طرح های بدون معنا می کشد احساس می کند که در زندگی اش هیچ مسیر مشخصی ندارد و هدف خاصی را پیش رویش نمی بیند. بعضی در این مواقع شروع به کشیدن اشکال هندسی عجیب و غریب می کنند، شکل هایی که هیچ الگوی مشخصی ندارند و در اندازه های مختلف روی کاغذ آمده اند.

اشکال هندسی مساوی با ذهن سازمان یافته

مثلث، مربع و اشکال هندسی دیگر، نماد ذهنی سازمان یافته است و نشان می دهد که شما به گونه ای روشن و آشکار می اندیشید و دارای مهارت های برنامه ریزی هستید، یعنی در برنامه ها و طرح هایتان بسیار دقیق عمل می کنید و کفایت و کارایی بالایی دارید.

نوشتن اسم خود فرد یا یک نفر دیگر

اگر نوجوانی همه جا شروع به نوشتن اسمش می کند، این نشان دهنده حالت خاصی نیست و بیشتر می خواهد امضایی برای خود پیدا کند. اما اگر فردی بالای ۲۵ سال را دیدید که همه جا اسم خودش را به طرق مختلف می کشد، احتمالن یعنی با وجود درونی خود درگیر است، یعنی چنین فردی هنوز نتوانسته با آن تصویری که از خود ساخته کنار بیاید یا آن را به خوبی قبول کند. اگر شما عادت دارید اسم فرد دیگری را به طور مرتب جاهای مختلف بنویسید احتمالن مسئله خاصی از او در ذهن و دل دارید.

آدمک ها نشانه احساس درون فرد است

اگر شما عادت دارید آدم هایی را بکشید که دست ندارند، باید بگوییم که این پرچم قرمز هستند زیرا شما گمان می برید کاری را که دوست داریدانجام دهید، نمی توانید. اگر آدمک های شما پا ندارند، احساس می کنید در تله افتاده اید و نه راه پس دارید و نه راه پیش، در واقع نمی توانید به جایی که دوست دارید، بروید. علاوه بر این ها باید به حالت های صورت آدمک ها هم توجه کنید؛ اینکه خوشحال اند یا ناراحت، لبخند می زنند یا گریه می کنند. همه این ها می تواند نشانه ای از حالت درون شما باشد.

ماشین، اسب یا هواپیما

وقتی فردی شکل یک وسیله حمل و نقل را می کشد یعنی به دنبال راهی است که بتواند از وضعیت فعلی فرار کند و دوست دارد به سرعت خود را نجات دهد.

بازی مساوی با روحیه رقابت طلب

بازی هایی مانند نقطه بازی یا شطرنج حس رقابت را در شما به تصویر می کشند و شما دوست دارید همیشه در بازی ها پیروز باشید و اصلن برای برنده شدن بازی می کنید.

ترسیم گل و گیاه

شما فردی احساساتی هستید و دوست دارید همیشه در رؤیاهایتان بمانید، روحیه مهربانی دارید و با دوستانتان دوستانه رفتار می کنید، فردی اجتماعی هستید.

برای شرکت در کارگاه رایگان  آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس بندرعباس که پنجشنبه مورخ ۹ آذرماه ۹۶ ساعت ۱۷ در مجموعه آموزشی فرهنگی گفتگوی تمدن ها- بندرعباس برگزار می گردد هم اکنون می توانید جهت ثبت نام و رزرو صندلی با مجموعه آموزشی گنج نهان ایرانیان-  شماره های مستقیم ۰۷۶۳۳۵۱۱۲۴۵ یا ۰۹۳۹۷۶۷۰۱۲۸ تماس حاصل فرمایید.

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *