12 روش برای اینکه دیگران شما را بپذیرند و به شما اعتماد کنند

12 روش برای اینکه دیگران شما را بپذیرند و به شما اعتماد کنند

۱۲ روش برای اینکه دیگران شما را بپذیرند و به شما اعتماد کنند:

اعتماد - 12 روش برای اینکه دیگران شما را بپذیرند و به شما اعتماد کنند استاد علی پیشدار

اعتماد – ۱۲روش برای اینکه دیگران شما را بپذیرند و به شما اعتماد کنند استاد علی پیشدار

اعتماد –

۱. دوست داشتنی باشید:

انسان ها تمایل دارند با افرادی کار کنند که دوست‌ داشتنی باشند. پس جوری رفتار کنید که دوست‌تان داشته باشند. مودب و صبور باشید. از سرسختی، بی‌ادبی، ترش‌رویی و عجله‌کردن دوری کنید.
۲. خوش قول باشید:

مردم، جذب آدم‌هایی می‌شوند که سر قول شان می ایستند. دقیقا چیزی را که گفته‌اید، انجام دهید. آن را در زمان مقرر یا حتی زودتر انجام دهید.
۳. خوش قلب باشید:

مردم به آدم‌های خوش‌قلب اعتماد می‌کنند. وقتی به آن‌‌ها توصیه‌ای می‌کنید که به آن‌ها بیش‌تر از خودتان سود می‌رسانید، به خوش‌قلبی‌تان ایمان می‌آورند.
۴. در کار خود استاد باشید:

مردم تمایل دارند با آدم‌هایی کار کنند که در کارشان متخصص باشند. پس اول از همه احتیاج دارید تا در زمینه‌ی فعالیت‌تان از طریق تمرین، تحقیق، تعلیم، آموزش و مطالعه تخصص پیدا کنید. بعد، کاری می‌خواهید (مثل نوشتن مقاله، کتاب یا سخنرانی) که مهارت‌های‌تان را به مشتریان و شرکای تجاری بالقوه‌تان نشان دهد.
۵. راستگو باشید:

مردم به افرادی اعتماد می کنند که صادق، بااخلاق و درستکار هستند. پول و سرمایه دیگران در اختیار این افراد قرار می گیرد. پس هیچ وقت ‌دروغ نگویید. راستگویی همیشه مؤثر است.
۶. به ظاهر خود اهمیت دهید:

مردم جذب اشخاصی می شوند که از نظر ظاهری، جذاب باشند، یا حداقل زننده نباشند. بنابراین تغذیه‌ی سالم داشته باشید. ورزش کنید. وزن‌تان را کنترل کنید. مرتب باشید. لباس مناسب بپوشید و به بهداشت فردی‌تان اهمیت دهید.

۷. مهارت فعالانه گوش دادن را فرا گیرید:

تا به حال توجه کرده اید، کسانی که به ما گوش می دهند را بیشتر دوست داریم و می خواهیم که بیشتر با آنها همراه باشیم . پس خودمان نیز با دیگران چنین باشیم. همیشه با این توصیه قدیمی توجه کنید که شما دو گوش دارید و یک دهان؛ پس نصف آنچه گوش می دهیم باید حرف بزنیم.

۸. اشتراک یابی کنید!

مردم با کسانی که مثل خودشان فکر و رفتار می کنند بهتر کنار می آیند و با آنها احساس راحتی بیشتری می‌کنند. یک مورد مشترک بین خودتان و دیگران پیدا کنید. مثلاً زمانی که متوجه شدید که شخصی به دریا علاقه دارد و شما نیز همینطور، از همین موضوع مشترک صحبت کنید و از آن برای برقراری رابطه استفاده کنید.
۹. زیادی از خودتان تعریف نکنید:

مردم جذب افراد فروتن می‌شوند. پس خودستایی نکنید و هیچ‌وقت از میزان درآمد و دارائی تان حرف نزنید.
۱۰. نشان ندهید که محتاج دیگران هستید:

مردم تحت تاثیر اشخاصی قرار می‌گیرند که پرمشغله به نظر می‌رسند. به این خاطر نباید هیچ وقت به یک مشتری تاثیرگذار بگویید اوضاع کساد است و شما به او احتیاج دارید. چه حسی دارید زمانی که به مطب یک پزشک بروید و تنها بیمار باشید. به توانایی‌اش شک نخواهید کرد؟‌ یا به دفتر یک وکیل می روید و آنجا نیز خلوت است. با این که از شلوغی و انتظار متنفر هستید، آیا احساس اطمینان بیش‌تری نمی‌کنید اگر اتاق انتظار را پر ببینید؟

۱۱. برای دیگران مفید باشید:

مردم تمایل دارند افراد دور و برشان مفید باشند. افرادی که در کنار آن ها لذت می برند و زندگی در کنار این افراد راحت‌تر می‌شود و در وقت‌شان نیز صرفه جویی می‌کنند. در ضمن ترجیح می‌دهند با آدم‌های منعطف و انطباق‌پذیر سروکار داشته باشند؛ نه با آدم‌های زمخت.

۱۲.با اعتماد به نفس باشید:

مردم با آن‌هایی که با اعتماد به نفس و واقعی به نظر می رسند ، راحت‌ترند. بهترین راه برای نشان دادن این‌که آدم عادی هستید، این است که صمیمی و دوستانه رفتار کنید . دیگران را دوست داشته باشید. و به بقیه علاقه‌مند باشید. به جای اینکه همه اش درباره خودتان صحبت کنید، درباره‌ی علائق آن‌ها سوال کنید.

( برای تشخیص اینکه چقدر دارای اعتمادبه نفس هستید. ۱۵ ویژگی افراد با اعتمادبه نفس پایین را در قسمت دوم مقاله مطالعه نمایید).
اگر این مهارت ها را دارید به شما تبریک می گویم. خودتان نیز به خودتان تبریک بگویید و بیش‌تر روی‌شان کار کنید.
اگر در هریک از این مهارت ها نیز کم و کاستی دارید و نیاز به پرورش آن ها دارید. روی نقطه ضعف خود کار کنید تا به این مهارت ها دست پیدا کنید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید ره صد ساله را یک شبه به پایان ببرید پس عجله نکنید کم کم روی مهارتهای خود تمرکز کنید تا در طول زمان ایجادشان کنید.

۱۵ ویژگی افراد با اعتمادبه نفس پایین

۱- مرتباً خودشان را مورد انتقاد و سرزنش قرار می دهند.

۲- احساس تنهایی می کنند حتی زمانی که در یک جمع قرار دارند.

۳- عدم خودباوری

۴- در مقابل انتقاد، اظهارنظر و سرزنش های دیگران(خواه واقعی، خواه واهی) بسیار آسیب پذیر می باشند.

۵- در پذیرش تعریف و تمجیدها و تعارفاتی که به آنان می شود مشکل دارند.

۶- از تعیین یک هدف مشخص و پیروی از آن عاجز می باشند.

۷- در درون خود احساس خلاء و پوچی می کنند.

۸- احساس خوب آن ها وابسته به عوامل خارجی اعم از وقایع روزانه و یا نوع رفتار دیگران با آن ها دارد.

۹- احساس افسردگی، گناه و شرمساری

۱۰- قادر به مدیریت زمان خود نمی باشند.

۱۱- احساس می کنند دیگران از آن ها بهترند.

۱۲- قادر به بیان خواسته ها و نیازمندی های خویش نمی باشند.

۱۳- مرتباً سعی در راضی نگه داشتن دیگران دارند.

۱۴- معمولاً احساس می کنند قربانی رفتار دیگران هستند.

۱۵- درهنگام صحبت کردن در چشمان فرد مقابل خود نگاه نمی کنند.

 برای دریافت رایگان متن کامل خلاصه کتاب اعتمادبه نفس به زبان آدمیزاد روی «خلاصه کتاب اعتمادبه نفس به زبان آدمیزاد» کلیک نمایید.

دوستتان داریم. شاد، تندرست، سربلند، ثروتمند و سعادتمند باشید. علی پیشدار

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *