سمینار سخنرانی، فن بیان، اعتمادبه نفس و عزت نفس- افغانستان- مزارشریف-تالار شورای ولایتی

سخنرانی، فن بیان، اعتمادبه نفس و عزت نفس و خودباوری

سخنرانی، فن بیان، اعتمادبه نفس و عزت نفس و خودباوری

 سمینار سخنرانی، فن بیان، اعتمادبه نفس و عزت نفس

سخنرانی، فن بیان، اعتمادبه نفس و عزت نفس –

 

با نام و  یاد خدای مهربان

سمینار سخنرانی، فن بیان، اعتمادبه نفس و عزت نفس شورای ولایتی، دومین سمینار از سری سمینارهای استاد علی پیشدار در کشور افغانستان شهر مزار شریف بود که در تاریخ ۲۱ شهریور(سنبله) در تالار شورای ولایتی شهر مزار شریف برگزار گردید.

همراه با تعدادی از شرکت کنندگان در سمینار سخنرانی، فن بیان، اعتمادبه نفس و عزت نفس- مزارشریف-تالار شورای ولایتی

همراه با تعدادی از شرکت کنندگان در سمینار سخنرانی، فن بیان، اعتمادبه نفس و عزت نفس- مزارشریف-تالار شورای ولایتی

این سمینار که با حضور تعداد زیادی از مردم شهر مزارشریف و اعضا شورای ولایتی در این تالار این شورا برگزار گردید مورد استقبال شدید قرار گرفت. به طوری که از استاد پیشدار دعوت شد که برای وکلا و مدیران شهر مزارشریف نیز کارگاه های آموزش سخنرانی، فن بیان و اعتمادبه نفس برگزار گردد.

استاد علی پیشدار حدود ۲ ساعت و نیم در این سمینار برای شرکت کنندگان سخنرانی کردند که عمده مطالب استاد پیشدار در خصوص اهمیت سخنرانی، فن بیان و نقش اعتمادبه نفس و عزت نفس و خودباوری در زندگی بیان گردید.

ایشان با بیان این مطلب که منظور من از آموزش سخنرانی تنها این نیست که شخصی با میکروفن روی سن حاضر شود و به ایراد سخنرانی بپردازد. بلکه اهمیت سخنرانی در توانایی صحبت کردن در مقابل جمع می باشد که با کسب این توانایی اشخاص به اعتمادبه نفس کافی دست پیدا می کنند. که همین اعتمادبه نفس نقش اساسی در زندگی روزمره ایجاد می نماید.

استاد پیشدار در خصوص فن بیان نیز توضیح دادند که فن بیان، تنها توانایی صحبت کردن و بازی با کلمات نیست. فن بیان یعنی خوب صحبت کردن و صحبت خوب کردن است. فن بیان یعنی استفاده از کلمات مؤثر و مفید که دیگران را تحت تأثیر قرار دهد و رابطه ما با آن ها را خوشایند سازد. فن بیان یعنی زمانی که صحبت می کنیم، دیگران از در کنار ما بودن لذت ببرند و رضایت داشته باشند.

اعتمادبه نفس یعنی توانایی انجام دادن یک یا چند کار در حد استاندارد، اعتمادبه نفس یعنی باور و اعتقاد به توانایی های خودمان برای انجام دادن کارها، کارهایی از جزئی مانند پرداخت قبوض، پاس کردن چک تا کارهایی بزرگتر مثل شرکت در کنکور یا راه اندازی یک کسب و کار.

استاد علی پیشدار در انتهای صحبت های خود شرکت کنندگان را دعوت نمودند که برای کسب مهارت های ارتباطی بخصوص سخنرانی، فن بیان و ارتباط مؤثر اقدام نمایند تا تأثیرات آن را در زندگی روزمره خود مشاهده نمایند.

در پایان سمینار شورای ولایتی شهر مزارشریف افغانستان برگزار کنندگان از استاد پیشدار قدردانی و تشکر نمودند. و اعلام نمودند که فردا چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه ۹۶ استاد علی پیشدار در دانشگاه عالی راه سعادت سمیناری در همین خصوص برای دانشجویان این دانشگاه برگزار می نماید.

بخش اول سخنرانی استاد پیشدار – شورای ولایتی شهر مزارشریف افغانستان

 

 

اشتراک این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *