قانون باور: باور به موفقیت یا باور به شکست! 

علی پیشدار-قانون باور- روانشناسی ثروت

علی پیشدار-قانون باور- روانشناسی ثروت

قانون باور: باور به موفقیت یا باور به شکست! باور شما چیست؟

معمولاً از افراد می شنویم که می گویند در مسیر موفقیت باید شکست های زیادی متحمل شویم. رسیدن به موفقیت همیشه با سختی و مشقت همراه است. جملات زیادی نیز از افراد موفق می شنویم یا می بینیم؛ مثلاً این جمله مایکل جردن بسکتبالیست آمریکایی که می گوید:
بیش از ۹۰۰۰ شوت در زندگی حرفه ای من از دست رفته است. ۲۶ بار وقتی اعتقاد داشتم بازی را خواهم برد. شکست خوردیم. حدود ۳۰۰ بازی را از دست داده ام و بارها و بارها در زندگی شکست خورده ام. و این راز موفقیت من بوده است. 
( در ویدئو پایین مقاله، این موضوع را  مشاهده نمایید.)
باور شما چیست؟ باور شما، باور به موفقیت است یا باور به شکست. آیا اعتقاد شما این است که برای دستیابی به اهداف و موفقیت باید راه بسیار دشوار و سختی را پشت سربگذاریم؟ اگر باور ما این باشد که برای دستیابی به موفقیت و رسیدن به اهداف همیشه باید سختی و بدبختی را تجربه کنیم. جهان و کائنات ما را به جایی هدایت می کنند، که به سختی کار کنیم. اگر باور ما این باشد که نابرده رنج گنج میسر نمی شود. جزء افرادی هستیم که باورشان این است؛ (باید به سختی کار کرد و به سختی نیز مال و ثروت بدست آورد – پول و ثروت به سختی بدست می آید و به راحتی از کف می رود – هیچ چیزی در این دنیا به راحتی بدست نمی آید).
به نظر شما آیا شخصی که چنین باور سخت گیرانه ای نسبت به موفقیت دارد آیا مسیر دیگری را می شناسد که بخواهد از آن طریق به خواسته ها و اهداف خود دست یابد؟
افراد با توجه به باورهایشان برای رسیدن به موفقیت به چند دسته تقسیم می شوند:
۱- افرادی که سخت کار می کنند و به نتایج دلخواه هم می رسند؛ یعنی باورشان برای رسیدن به موفقیت تلاش بسیار است.
۲- افرادی که سخت کار می کنند اما نتایج کمی می گیرند. باور این افراد این است که زندگی همین است و باید سخت کار کنید و نتیجه کمی بدست آورد.
۳- افرادی نیز هستند که تلاشی نمی کنند، سخت کار نمی کنند و نتیجه دلخواه خود هم نمی رسند.
۴- و ترکیب هایی از این حالات…
۵- امّا در این بین افرادی هستند که موفقیت، ثروت، دستیابی به اهداف و خواسته ها به راحتی آب خوردن است برایشان اتفاق می افتد.
این دسته افراد را جامعه زیاد می بینیم که می گویند پول درآوردن برای من مثل آب خوردن است. و واقعاً هم همین طور است. اگر این افراد را در اطراف خود نمی بینیم به خاطر این است که ما در مدار چنین افرادی قرار نداریم. نگاهی به اطرافیان خود بیاندازیم ببینیم که ما با چه کسانی رفت و آمد داریم؟ دوستان و نزدیکان ما چه افرادی هستند؟ بیشترین زمان خود را با چگونه افرادی می گذرانیم؟ این ها همان افرادی هستند که ما در مدار آنها هستیم و آنها نیز در مدار ما-
اگر می خواهیم که مدار خود را عوض کنیم باید وارد بازی افراد دسته پنجم شویم. اینکه چگونه و چطور؟ راه و روش خود را می طلبد که در مقالات بعدی به موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.
بنابراین اگر باورمان این باشد که پول درآوردن سخت است. شرایط نیز برای ما همین گونه رقم خواهد خورد. کسانی که صحبت هایی مثل مایکل جردن بیان می کنند از آن دسته افرادی هستند که اعتقاد دارند برای رسیدن به موفقیت باید زجر کشید، شکست خورد و با بدبختی به خواسته ها و رویاهایت دست پیدا کنی.
افراد که این گونه صحبت می کنند اغلب افراد را ناامید می کنند، خصوصاً جوانان که ابتدای راهشان هستند. این جوانان می گویند من کجا فلانی کجا.  من اگر صد سال هم تلاش کنم به پای فلانی نمی رسم یا اگر موفقیت با این همه بدبختی و شکست است، من از خیر این موفقیت گذشتم. خواسته و رویایی که فرزند این بدبختی و شکست ها باشد، آن خواسته و رویای واقعی من نیست.
بیاییم به این باور و اعتقاد برسیم که مسیر رسیدن به موفقیت همیشه هموار و ساده است. با این باور شروع می کنیم به جذب افراد و چیزهایی که ما را در این مسیر یاری خواهند نمود.
شاد، تندرست، ثروتمند و سعادتمند در دنیا و آخرت باشید. علی پیشدار
اشتراک این صفحه

1 Comment

  1. داود شهابی گفت:

    استاد بزرگوار جناب آقای پیشدار با سلام و احترام
    می خواستم تشکر نمایم از مطلبی که در خصوص باور به موفقیت یا شکست در وب سایت قرار داده اید. ممنونم
    با مطالعه متن ارائه شده دید تازه ای نسبت به موفقیت و شکست و کلاً زندگی پیدا کردم. باز هم متشکرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *